Reklama

Reklama

Tomas Pekhart na celowniku Rakowa Częstochowa

Tomas Pekhart z Legii Warszawa jest obiektem zainteresowania Rakowa Częstochowa - dowiedział się dziennikarz Interii Sebastian Staszewski. Czy będziemy świadkami głośnego transferu w polskiej Ekstraklasie?

"Tomáš Pekhart znalazł się na celowniku Rakowa Częstochowa. Agent Czecha jest w kontakcie z Rakowem od kilku tygodni i piłkarz dostał ofertę gry w tym klubie. W tym samym czasie dostał także możliwość przedłużenia umowy z Legią Warszawa. Na razie żadnej decyzji nie podjął" - poinformował na Twitterze dziennikarz Interii Sebastian Staszewski.

Trudno nie zwrócić uwagi, że czeski napastnik jest mocno "w typie" Marka Papszuna, który często stawia na wysokich i silnych napastników, jak Vladislavs Gutkovskis, czy Sebastian Musiolik. Obaj jednak nie gwarantowali zbyt wielkiej liczby zdobywanych bramek.

Reklama

Kliknij, by przejść do wywiadu Interii z Markiem Papszunem

Tomas Pekhart trafi do Rakowa Częstochowa?

Pekhart może to zmienić. 32-latek zdobył w tym sezonie 9 bramek, tyle co Gutkovskis, ale poprzedni sezon skończył z 22 trafieniami, zostając królem strzelców Ekstraklasy.

Obecny kontrakt napastnika z Legią Warszawa wygasa wraz z końcem sezonu. W przeszłości Pekhart był piłkarzem takich drużyn jak UD Las Palmas, Hapoel Ber Szewa, AEK Ateny, FC Ingolstadt, 1. FC Nuernberg, FK Jablonec, Sparta Praga, Tottenham Hotspur oraz FC Southampton.

W reprezentacji Czech doświadczony napastnik rozegrał 24 mecze. Zdobył dwie bramki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL