Reklama

Reklama

"Szybko ustalić skład ligi"

Degradacja Kolportera Korony Kielce i wstrzymanie decyzji o ukaraniu Jagiellonii Białystok za udział w tzw. aferze korupcyjnej wprowadziły dodatkowe komplikacje przy procesie ustalania składu ekstraklasy piłkarskiej w sezonie 2008/09.

- Teraz jest czas na rozmowy między zarządem PZPN, a Ekstraklasą SA. Chcemy ustalić kształt ligi w nowym sezonie. Wydaje się, że zabrnęliśmy w ślepą uliczkę i mamy co raz mniej czasu na decyzję. W czwartek zbierze się zarząd związku i będziemy podejmować kroki - wyjaśnił rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński.

- Szkoda, że nie rozstrzygnęła się sprawa Jagiellonii - to dodatkowa komplikacja. Ustalimy z szefem Wydziału Dyscypliny Adamem Gilarskim jak długo może potrwać sprawa Jagiellonii i uwzględnimy to w naszych decyzjach - dodał.

Reklama

W środę Komisja Odwoławcza ds licencji zbierze się w sprawie Polonii Bytom. Kierownictwo drużyny chce przedstawić dokumenty, które pozwolą jej na grę w najwyższej klasie rozgrywek. Taka decyzja oznaczałaby karne przesunięcie Widzewa Łódź, nie do pierwszej, ale do drugiej ligi. Taka decyzja dodatkowo skomplikuje sprawę.

Koźmiński nie wykluczył, że rozgrywki ligowe, których początek zaplanowany jest na 25 lipca, rozpoczną się z opóźnieniem. Przy podejmowaniu decyzji brana będzie również możliwość ograniczenia liczby drużyn do 14.

- Nie możemy wykluczyć żadnego rozwiązania - zarówno opóźnienia rozgrywek, jak i ograniczenia liczbowego ligi. Wszystko zależy od rozwiązania spraw Jagiellonii i Polonii Bytom. Mam nadzieję, że uda nam się podjąć wszystkie decyzje do czwartku - zapewnił rzecznik PZPN.

Obecnie prawo gry w ekstraklasie mają zapewnione: Wisła Kraków, Legia Warszawa, Groclin Grodzisk Wlkp., Lech Poznań, Cracovia Kraków, Górnik Zabrze, PGE GKS Bełchatów, Ruch Chorzów, ŁKS, Odra Wodzisław, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław i Piast Gliwice.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL