Reklama

Reklama

Szef Kolegium Sędziów PZPN Zbigniew Przesmycki przegrał proces z Jarosławem Rynkiewiczem

Zbigniew Przesmycki, szef Kolegium Sędziów PZPN, przegrał proces wytoczony z powództw cywilnego. Sąd przyznał rację byłemu arbitrowi piłkarskiemu ze Szczecina, Jarosławowi Rynkiewiczowi.

Spór między panami trwał od 2018 roku. Rynkiewicz udzielił wówczas wywiadu, w którym nazwał Przesmyckiego "mściwym i nieuczciwym". Ten poczuł się urażony i w odwecie skierował sprawę do sądu.

W 2019 roku Sąd Okręgowy w Łodzi pozew oddalił. Dzisiaj z kolei Sąd Apelacyjny w tym samym mieście uprawomocnił wcześniejszy wyrok. Tym samym orzeczenie jest prawomocne.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Rynkiewicz, który uważa, że wskutek nieczystych działań Przesmyckiego zmuszony został do zakończenia kariery arbitra, zapowiada, że to nie koniec batalii o sprawiedliwość. 

Reklama

Na jego twitterowym profilu czytamy: "Zamierzam złożyć wniosek do Zarządu PZPN o odwołanie pana Przesmyckiego z funkcji przewodniczącego Kolegium Sędziów. Prawomocny Wyrok, Uzasadnienie Sądu, dowody i zeznania świadków, których oba Sądy uznały za wiarygodnych - to aż nadto, by podjąć odpowiednie decyzje w tej sprawie".

UKi

PKO Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL