Reklama

Reklama

Świetne informacje! Rząd otwiera stadiony. Kibice wejdą na trybuny już od 15 maja. "Wpuścimy 25 procent publiczności"

Potwierdziły się poranne informacje Interii. Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan „odmrażania” stadionów. Ten rozpocznie się 15 maja, a więc tuż przed ostatnią kolejką Ekstraklasy. - To bardzo dobra informacja dla kibiców - powiedział minister Adam Niedzielski.

Potwierdziły się doniesienia Interii, które ujawniały plany dotyczące "odmrażania" stadionów. Na środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili, że w związku z poprawieniem się sytuacji epidemiologicznej w kraju od 15 maja zostaną otwarte trybuny obiektów sportowych. A to oznacza, że za trzy tygodnie kibice obejrzą 30. kolejkę Ekstraklasy, a także inne mecze piłki czy żużla.

Reklama

Rząd otwiera hale i baseny

Chociaż pandemia koronawirusa wciąż daje się wszystkim we znaki, to coraz więcej dziedzin życia wraca do normalności - przynajmniej częściowej. Na poluzowanie obostrzeń wpływa akcja szczepień, która w ostatnim czasie mocno przyspieszyła. Na poprawie sytuacji skorzystał także sport. Jak poinformowano w środę, zwiększony zostanie limit osób, które mogą uprawiać sport na świeżym powietrzu - z 25 do 50.

Zmiana dotyczy także obiektów zamkniętych, m.in. hal czy basenów. Korzystać z nich już od 1 maja będą mogły dzieci oraz młodzież (do 50 procent pojemności obiektów).

Otwarcie przed ostatnią kolejką Ekstraklasy

Zgodnie z informacjami, jakie Interia przekazała w środę rano, "odmrożone" zostaną także stadiony. Na konferencji premier oraz minister zdrowia ogłosili, że kibice na trybuny będą mogli wrócić od 15 maja. Przez długi czas wydawało się, że stadiony zostaną otwarte dopiero 21 maja, a więc po zakończeniu trwającego sezonu PKO BP Ekstraklasy, ale najważniejsze decyzje zapadły we wtorek. Po analizach Ministerstwa Zdrowia oraz Rady Medycznej postanowiono, że datą graniczną będzie 15 maj.

- Kolejny krok wykonamy 15 maja (...) Ponieważ dajemy możliwość funkcjonowania na świeżym powietrzu bez maseczek (...) obiekty będą miały możliwości przywrócenia 25 procent publiczności. To bardzo dobra informacja dla kibiców - powiedział Niedzielski.

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Na trybuny zostanie wpuszczona więc liczba kibiców równa 25 procentom pojemności obiektu. Oznacza to, że na przykład na stadion Lecha Poznań dopuszczonych zostanie ponad 10 tys. kibiców, Legii Warszawa - 8 tys. fanów, a Jagiellonii Białystok - ok. 5,5 tys.

Sebastian Staszewski, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL