Świetna passa Cracovii trwa

W 12. kolejce PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Cracovią 1:1. Tym samym goście przedłużyli swoją passę ligowych meczów bez porażki do ośmiu. Ozdobą spotkania był kapitalny go Filipa Starzyńskiego.

"Pasy" są niepokonane od siedmiu spotkań i pną się w górę ligowej tabeli. Drużyna Michała Probierza co prawda nie zachwyca, ale gra efektywnie i dzięki temu przed wyjazdowym meczem z Zagłębiem Lubin znajdowała się na szóstej pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy. "Miedziowi" z kolei mieli za sobą dwie porażki, ale tracili do Cracovii ledwie punkt, mając przy okazji o jeden rozegrany mecz mniej.

Zagłębie - Cracovia: Dobry początek "Pasów"

Już w 3. minucie goście stworzyli sobie groźną okazję. W polu karnym piłkę przejął Michał Rakoczy i uderzył mocno, ale dobrze interweniował Dominik Hładun, ratując swój zespół przed utratą gola. Po chwili bramkarz "Miedziowych" ponownie wystąpił w głównej roli, broniąc... uderzenie swojego kolegi z drużyny Kamila Kruka, który tak niefortunnie interweniował, że omal nie zaskoczył własnego bramkarza.

Kolejne minuty to przewaga "Pasów" z której jednak niewiele wynikało. Zagłębie bardzo długo czekało na swoją pierwszą okazję i dopiero w 33. minucie w polu karnym gości zrobiło się gorąco, kiedy Patryk Szysz wyłożył piłkę do Filipa Starzyńskiego, ale uderzenie gracza "Miedziowych" zablokował Rakoczy.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i do szatni obie drużyny zeszły bez bramkowej zdobyczy. Emocji nie było zbyt wiele, ale fani liczyli, że po zmianie stron się to zmieni.

PKO Ekstraklasa: Kapitalny gol "Figo"

I choć początkowo niewiele na to wskazywało, to w 64. minucie wyczekiwanie fanów zostało nagrodzone. Po wymianie piłki przed polem karnym futbolówka trafiła do Starzyńskiego, który zdecydował się na uderzenie zewnętrzną częścią buta i trafił tuż pod poprzeczkę, otwierając wynik tego meczu. Były reprezentant Polski przypomniał tym samym, dlaczego nazywano go "Figo".

Siedem minut później mogło i powinno być 2:0, jednak Tomas Zajić, znajdując się w okolicach dziesiątego metra przed bramką Cracovii, uderzył obok słupka i mógł tylko złapać się za głowę, bo to była naprawdę wyborna okazja. Chwilę później ten sam zawodnik znów spudłował w dobrej okazji, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Przysłowie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, sprawdziło się na boisku w Lubinie. Cracovia atakowała i w 87. minucie udało jej się doprowadzić do wyrównania. Po dokładnym podanie w pole karne Jakuba Myszora Luis Rocha zgrał piłkę, ta trafiła pod nogę Matthiasa Rasmussena, a ten uderzył bez zastanowienia i z bliska pokonał Hładuna.

Jak się okazało, była to bramka dająca Cracovii punkt, ponieważ spotkanie, choć w końcówce emocji nie brakowało, zakończyło się wynikiem 1:1. Tym samym "Pasy" nie przegrały już od ośmiu spotkań z rzędu i utrzymały się na szóstej pozycji w ligowej tabeli.

Cornel Rapa
25′ Kamil Kruk
Matej Rodin
Aleksandar Pantić
Jakub Jugas
69′ Mateusz Bartolewski
Kamil Pestka
90′ Ilya Zhigulev
Sergiu Hanca90′
81′ Dawid Pakulski
Sylwester Lusiusz
 65′ 50′ Filip Starzyński