Reklama

Reklama

Studio Ekstraklasa. Lech Poznań się zbroi. Transfery za 4 mln euro?

- Budujemy mocno sposób dystrybucji Ekstraklasy w sposób digitalowy. On jest ważny dla tych, którzy nie potrzebują pełnych treści i oglądania całych meczów, ale wymagają krótkich informacji. Chcemy być na to gotowi - mówił Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa SA, jeden z gości Pauliny Czarnoty-Bojarskiej w Studiu Ekstraklasa. I dodał, że szykuje ona terminarz nowego sezonu pod kluby grające w pucharach, by na początku miały łatwiejsze wyjazdy.

 Gośćmi Pauliny Czarnoty-Bojarskiej byli: Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa SA oraz Dariusz Banasik, niedawny trener Radomiaka Radom. Internetowo pojawił się Mateusz Wdowiak.

- Tuż przed końcem ma wszystko w swoich rękach, więc niedosyt jest. I tak jednak ten sezon uważam za bardzo udany - mówił Mateusz Wdowiak z Rakowa Częstochowa podczas łączenia ze Studiem Ekstraklasy. - Po tym, co nas spotkało nie jest tak łatwo

Lech Poznań się zbroi? Co z pucharami?

- W wypadku Lecha Poznań mówi się teraz o transferach rzędu 4 mln euro, ale już nie wychodzących, ale przychodzącym. Może więc tym razem przed gra w europejskich pucharach kluby się nie osłabią, a wzmocnią - mówił Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa SA i przypomniał, że wynik finansowy Ekstraklasy i dystrybucja pieniędzy w lidze zbliża ją do takich ligi jak w Belgii, Holandii czy Szwajcarii.

Reklama

Jak mówił, decyzja w sprawie przepisu o młodzieżowcu jeszcze nie zapadła, ale nawet jeśli zostałby zlikwidowany, to kluby i tak będą stawiały na młodych zawodników.

- Wisła Kraków to jakość marketingowa, medialna i kibicowska. Ja się na niej wychowałam w swej pracy - mówiła Paulina Czarnota-Bojarska, która prowadziła studio.

- Ja mam nadzieję, że oni się szybko odbudują w pierwszej lidze, chociaż Widzew Łódź pokazał, że to nie jest łatwe - mówił prezes Animucki. Chwalił też Miedź Legnica, który nazwał fajnym i dobrze budowanym klubem, który nie odpuścił walki do końca sezonu.

- Cieszę się, że Widzew awansował. On na to zasługuje - dodał trener Banasik. A gdy wypowiadał się o nowym trenerze Legii Warszawa Koście Runjaiciu, rzekł: - Myślę, że sobie poradzi. Zna polską ligę. Musi się przyzwyczaić, że w Legii będą większe wymagania niż w Pogoni. Tutaj trzecie miejsce może być odebrane jako porażka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL