Spektakularna ucieczka znad przepaści. Tak uderza najlepszy snajper Ekstraklasy

Radomiak Radom rozgromił 4:0 Koronę Kielce na inaugurację 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu ekipa Bruno Baltazara czmychnęła ze strefy spadkowej i zrównała się punktami z dzisiejszym rywalem. Bohaterem spotkania okazał się Leonardo Rocha, autor trzech bramek. Przy pierwszym golu Portugalczyk został znokautowany przez golkipera. Przez moment z murawy powiało grozą.

Leonardo Rocha (u góry) okazał się dla kielczan największym przekleństwem piątkowego wieczoru /Newspix

Piłkarze Radomiaka nie zamierzali tracić czasu na tzw. rozpoznanie przeciwnika. Pierwszy cios zadali już w siódmej minucie. Dynamicznie między dwóch defensorów wpadł Leonardo Rocha, następnie uprzedził interweniującego golkipera i głową skierował piłkę do siatki.

Stojący między słupkami Xavier Dziekoński zahaczył jednak Portugalczyka, a ten padł na murawę i znieruchomiał na piątym metrze. Przez moment publiczność zamarła. Piłkarz po udzielonej pomocy szybko jednak doszedł do pełni sił

Cherlawa Korona rozbita w Radomiu. Udany rewanż za blamaż z poprzedniego sezonu

Stracony gol nie podziałał na gości ożywczo. Nie minął kwadrans, a przegrywali już różnicą dwóch goli. Tym razem efektownym lobem z kilkunastu metrów popisał się Joao Peglow. Dziekoński nie miał nic do powiedzenia.

Do końca pierwszej połowy kielczanie nie potrafili otrząsnąć się z boiskowego letargu. Radomiak panował na placu gry niepodzielnie. Druga odsłona nie wróżyła wybrańcom Jacka Zielińskiego niczego dobrego

Zaraz po zmianie stron gospodarze cieszyli się z kolejnego gola. Po centrze Jana Grzesika głowę przystawił jak należy Leonardo Rocha i było 3:0. W tym momencie stało się jasne, że Korona będzie liczyła już tylko na jak najmniejszy wymiar kary.

Radomianie na tym jednak nie poprzestali. W 79. minucie uderzyli jeszcze raz i ponownie w roli głównej wystąpił najlepszy snajper Ekstraklasy, kierując piłkę do siatki po raz trzeci w tym spotkaniu. Dla 27-letniego zawodnika to pierwszy hat-trick na polskiej ziemi

Ekipa z Mazowsza udanie zrewanżowała się za dotkliwą porażkę z poprzedniego sezonu. W Kielcach przegrała wówczas 0:4. Teraz na kolanach znaleźli się kielczanie, którzy przerwali w ten sposób serię czterech meczów bez porażki.

Z dziewięcioma golami na koncie Leonardo Rocha otwiera klasyfikację strzelców PKO Ekstraklasy