Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław zdobył Kraków i mistrzostwo Polski

Orest Lenczyk i jego Śląsk Wrocław zanotowali najlepszy finisz w T-Mobile Ekstraklasie. Pokonali w Krakowie Wisłę 1-0 i zdobyli mistrzostwo Polski. Drugie miejsce dla Ruchu, który zasłużenie ograł Lechię 2-1, a trzecie dla Legii, która poradziła sobie z Koroną Kielce 1-0.

Orest Lenczyk i jego Śląsk Wrocław zanotowali najlepszy finisz w T-Mobile Ekstraklasie. Pokonali w Krakowie Wisłę 1-0 i zdobyli mistrzostwo Polski. Drugie miejsce dla Ruchu, który zasłużenie ograł Lechię 2-1, a trzecie dla Legii, która poradziła sobie z Koroną Kielce 1-0.

Wszystkie wyniki LIVE i tabela online! KLIKNIJ!

Po I połowie (wszystkie mecze zaczęły się o godz. 17) najbliższej mistrzostwa Polski był Ruch Chorzów, który zasłużenie prowadził w meczu z Lechią 2-0. Piękną bramkę strzałem z 20 m zdobył zwłaszcza Gabor Straka. W pierwszych 45 minutach Śląsk, Lech ani Legia nie potrafiły w swoich meczach zdobyć gola.

Spotkanie Legii z Koroną na samym początku przerwali kibice gospodarzy rzucając na murawę race i petardy. To wymusiło ośmiominutową przerwę.

Reklama

W 51. mi, czyli o godz. 18:16 swoje porządki w T-Mobile Ekstraklasie przywrócił Śląsk! Po wrzutce z wolnego Sebastiana Mili głową Wiśle bramkę strzelił Słoweniec Rok Elsner! Wrocławianie kończyli mecz w osłabieniu (czerwona kartka dla Krzysztofa Wołczka), Wisła atakowała, ale Marian Kelemen nie puścił gola i ucieszył się cały Wrocław!

- To było dla mnie pół roku dramatu. Zawodnicy bardzo chcieli, wykazali się wolą walki i zwycięstwa - cieszył się Orest Lenczyk, który zdobył dopiero drugie w karierze trenerskiej mistrzostwo Polski po tym zdobytym z Wisłą w 1978 roku!

Takich emocji w Ekstraklasie, by czterech kandydatów miało szanse na mistrzostwo Polski przed ostatnią kolejką, nie było już dawno.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0-1

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 2-1

Legia Warszawa - Korona Kielce 1-0

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2-1

Widzew Łódź - Lech Poznań 0-0

PGE GKS Bełchatów - Cracovia 2-2

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 1-1

Jagiellonia Białystok - ŁKS 2-1

Ekstraklasa: Tabela, wyniki, najlepsi strzelcy


Wisła Kraków - Śląsk Wrocław - ŚLEDŹ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk - ŚLEDŹ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Legia Warszawa - Korona Kielce - ŚLEDŹ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Widzew Łódź - Lech Poznań - ŚLEDŹ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Jagiellonia Białystok - ŁKS - ŚLEDŹ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Podbeskidzie - Polonia Warszawa - ŚLEDŹ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

GKS Bełchatów - Cracovia - ŚLEDŹ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze - ŚLEDŹ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama