Skromne wygrane Zagłębia i Korony

Zagłębie Lubin wygrało u siebie z Odrą Wodzisław 1:0, a Korona Kielce pokonała na własnym stadionie Arkę Gdynia 1:0 w najważniejszych dla układu czołówki tabeli sobotnich meczach 16. kolejki Orange Ekstraklasy.

W tabeli prowadzi BOT GKS Bełchatów, który wyprzedza o trzy punkty ekipy z Lubina oraz Kielc.

"Miedziowa jedenastka" odniosła trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali Odrę dzięki trafieniu Michała Chałbińskiego, który trafił do siatki rywali w trzecim kolejnym spotkaniu Orange Ekstraklasy.

Bramka Grzegorza Bonina z rzutu karnego przesądziła natomiast o wygranej Kolportera Korony nad Arką. W 26. minucie Krzysztof Sobieraj sfaulował wchodzącego w "16" Macieja Kowalczyka i ujrzał drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gospodarze grali więc ponad godzinę w liczebnej przewadze, ale nie potrafili zdobyć następnych goli.

Cenne trzy punkty ze Szczecina wywiózł Łódzki Klub Sportowy, pokonując miejscową Pogoń 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla podopiecznych Marka Chojnackiego zdobył w 64. minucie Ensar Arifovic.

Remisami zakończyły się spotkania w Płocku (tamtejsza Wisła zremisowała z Lechem Poznań 1:1) oraz w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie miejscowy Groclin bezbramkowo zremisował z łódzkim Widzewem.