Reklama

Reklama

Sędziowie podpiszą weksle

Będą weksle dla piłkarskich sędziów. Reporterka RMF FM ustaliła, że sędzia zawodowy będzie musiał podpisać kwit na sumę dwustu pięćdziesięciu tysięcy złotych, a niezawodowy - na 150 tysięcy. To o wiele mniej niż proponowano - wcześniej weksle miały mieć wartość miliona złotych. Weksle to jednak nie jedyny dokument, który będą musieli podpisać sędziowie.

Czeka ich jeszcze podpisanie czegoś na podobieństwo oświadczeń lustracyjnych. Sędziowie będą musieli w nich zapewnić, że nigdy nie dali i nie dadzą się skorumpować. Największe emocje wśród arbitrów budzą jednak weksle. Początkowo w ogóle nie chcieli o nich słyszeć, ale po gorących rozmowach i naciskach Ekstraklasy, zdecydowano się na sumy 250 i 150 tysięcy złotych.

Rzecznik PZPN-u nie pochwala jednak do końca pomysłu z wekslami. - Jest to troszkę taki ruch PR-owski. Ekstraklasa chce się czymś pochwalić przed sponsorami. Jest to zabezpieczenie bardzo iluzoryczne - mówi reporterce RMF Zbigniew Koźmiński. Koźmiński dodaje, że jest to rozwiązanie raczej krótkofalowe, i sędziowie - w kolejnych latach - będą normalnie pracować.

Reklama

Posłuchaj Koźmińskiego!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje