Reklama

Reklama

Robert Demjan najlepszym piłkarzem T-Mobile Ekstraklasy

Robert Demjan, Jan Urban, Bartosz Bereszyński, Emilijus Zubas czy Przemysław Kaźmierczak to niektórzy wyróżnieni podczas gali w Warszawie podsumowującej zakończony w niedzielę sezon 2012/13 piłkarskiej ekstraklasy.

Najlepszym piłkarzem sezonu ligowcy wybrali Roberta Demjana z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Słowak jako jedyny z uczestników uroczystości trzykrotnie stanął na scenie. Odebrał również wyróżnienie dla "Napastnika Sezonu" oraz króla strzelców.

"Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali" - powiedział i mimo prób ze strony prowadzących uroczystość nie zdobył się na dłuższe wynurzenia.

Tytuł "Trenera Sezonu" przypadł współtwórcy podwójnej korony dla Legii Warszawa - Janowi Urbanowi.

"Chłopaki z drużyny i sztab szkoleniowy - to kolejne wyróżnienie, które wywalczyliście" - zwrócił się laureat do współpracowników i podopiecznych, prezentując nagrodę.

Reklama

Urban nie podpisał ciągle nowego kontraktu. "Porozmawiamy z prezesem po gali, będzie łatwiej" - zaznaczył z uśmiechem.

"Odkryciem Sezonu" został wybrany Bartosz Bereszyński. Obrońca Legii Warszawa z gośćmi uroczystości połączył się za pośrednictwem łącz telewizyjnych, gdyż przebywa w Wieliczce na zgrupowaniu reprezentacji Polski i przygotowuje się do debiutu w narodowych barwach.

"To dla mnie wielkie wyróżnienie, które tylko zmobilizuje mnie do jeszcze cięższej pracy" - powiedział zawodnik, który ostatni sezon rozpoczął w Lechu Poznań na pozycji skrzydłowego.

Najlepszym bramkarzem piłkarze ekstraklasy wybrali Emilijasa Zubasa. Zapracował na ten tytuł przez jedną rundę, gdyż do PGE GKS Bełchatów trafił zimą. Nie uchronił wprawdzie drużyny przed spadkiem, ale zasłużył na powołanie do litewskiej drużyny narodowej. Z tego powodu zabrakło go na poniedziałkowej gali.

Statuetka dla "Obrońcy Sezonu" trafiła do innego legionisty-kadrowicza Artura Jędrzejczyka, który podpisał już kontrakt FK Krasnodar.

"Rosyjskiego jeszcze nie znam, ale mam nadzieję, że szybko się nauczę" - przyznał mistrz Polski, który dziękował rodzinie i dziewczynie za wsparcie w trudnych chwilach oraz kolegom z zespołu za pomoc w uzyskaniu wyróżnienia.

Wśród pomocników największym uznaniem ekspertów i kolegów z boiska cieszył się kapitan Śląska Wrocław Sebastian Mila.

"Jeżeli rywale głosują na ciebie, to satysfakcja z wyróżnienia jest podwójna" - podkreślił laureat, który pogratulował piłkarzom Legii oraz Lecha tytułu mistrza i wicemistrza kraju.

Kibice w głosowaniu uznali, że najpiękniejszego gola rozgrywek 2012/13 strzelił Przemysław Kaźmierczak ze Śląska Wrocław w spotkaniu z Ruchem Chorzów.

W kategorii fair play najlepszy okazał się Górnik Zabrze. Pod uwagę brane były nie tylko żółte i czerwone kartki, ale także ogólna postawa piłkarzy, w tym zachowanie ławki rezerwowych czy stosunek do sędziów oraz reakcje publiczności.

Nagrody indywidualne za sezon 2012/13:

Piłkarz Sezonu - Robert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Trener Sezonu - Jan Urban (Legia Warszawa)

Odkrycie Sezonu - Bartosz Bereszyński (Lech Poznań/Legia Warszawa)

Bramkarz Sezonu - Emilijus Zubas (PGE GKS Bełchatów)

Obrońca Sezonu - Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa)

Pomocnik Sezonu - Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)

Napastnik Sezonu - Robert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Król strzelców - Robert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Gol Sezonu - Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław)

Fair Play - Górnik Zabrze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne