Remis Odry w Bytomiu

W pierwszym meczu 23. kolejki ekstraklasy Polonia Bytom zremisowała 1:1 z Odrą Wodzisław. Mecz był zacięty, pełen spięć podbramkowych. Od 28. min gospodarze prowadzili 1:0 po strzale Rafał Grzyba, ale tuż przed przerwą wyrównał Deivydas Matulevicius.

W pierwszym meczu 23. kolejki ekstraklasy Polonia Bytom zremisowała  1:1 z Odrą Wodzisław. Mecz był zacięty, pełen spięć podbramkowych. Od 28. min gospodarze prowadzili 1:0 po strzale Rafał Grzyba, ale tuż przed przerwą wyrównał Deivydas Matulevicius.

ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Po pierwszych wyrównanych minutach gospodarze przejęli inicjatywę gospodarze. Przed znakomitą szansą na zdobycie gola stanął Grzegorz Podstawek, lecz jego strzał z woleja (z siedmiu metrów), fantastyczną paradą obronił Adam Stachowiak. Zasłużone prowadzenie Polonii zapewnił Rafał Grzyb mocnym strzałem z 17 metrów, po wycofaniu piłki przez Podstawka. Zawodnik ten był bliski zdobycia kolejnej bramki, lecz - zaskoczony błędem Jacka Kowalczyka - nie zdołał oddać dobrego strzału, po dośrodkowaniu Jacka Trzeciaka.

Gdy wszyscy spodziewali się kolejnych trafień dla miejscowych, po prostopadłym podaniu Jana Wosia gola "do szatni" dla Odry strzelił Deivydas Matulevicius. W pierwszej połowie gra była ostra i zacięta. Z powodu kontuzji boisko musieli opuścić Jerzy Brzęczek i Marcin Dymkowski.

W drugiej połowie mecz miał mniej interesujący przebieg. Od 75. min Odra grała w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną zobaczył Matulevicius. Polonia odważniej zaatakowała. Blisko zdobycia zwycięskiego gola był Michał Zieliński, lecz jego strzał głową w kapitalnym stylu obronił Adam Stachowiak.

Polonia Bytom - Odra Wodzisław 1:1 (1:1)

Bramka: 1:0 Grzyb (28. z podania Podstawka), 1:1 Matulevicius (45. +2 z podania Wosia).

Polonia Bytom: Michal Peskovic - Peter Hricko, Adrian Klepczyński (79. Michał Zieliński), Lukas Killar, Walerij Sokolenko - Jacek Trzeciak (60. Piotr Tomasik), Rafał Grzyb, Jerzy Brzęczek (33.

Jacek Broniewicz), Marek Bazik, Marcin Radzewicz - Grzegorz Podstawek.

Odra Wodzisław: Adam Stachowiak - Marcin Kokoszka, Jacek Kowalczyk, Marcin Dymkowski (42. Krzysztof Markowski), Sławomir Szary - Jan Woś (71. Daniel Rygel), Jacek Kuranty, Marcin Malinowski, Maciej Małkowski - Deivydas Matulevicius, Maciej Korzym (63. Marcin Wodecki).

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź). Żółta kartka - Polonia Bytom: Peter Hricko. Odra Wodzisław: Marcin Dymkowski, Jacek Kowalczyk, Deivydas Matulevicius. Czerwona kartka za drugą żółtą - Odra Wodzisław: Deivydas Matulevicius (74). Widzów: 6 000.

ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 3:0

ŚLĄSK WROCŁAW - GÓRNIK ZABRZE 1:1