Reklama

Reklama

Reforma Ekstraklasy: Kluby zgodziły się na podział punktów

Kluby Ekstraklasy zgodziły się na wprowadzenie reformy ligi zgodnie z system ESA 37 z podziałem punktów - poinformowała Ekstraklasa SA.

"Po wyrażeniu opinii przez wszystkie kluby, podjęto decyzję o zarekomendowaniu do przyjęcia na sezon 2013/2014 formuły rozgrywek ESA 37 z podziałem punktów po sezonie zasadniczym.

Dzisiaj Zarząd Ekstraklasy SA przesłał do PZPN rekomendację dotyczącą formuły, terminarza oraz regulaminu rozgrywek na przyszły sezon. Ekstraklasa SA liczy, że zgodnie z zapowiedziami Zarządu PZPN regulamin i terminarz rozgrywek Ekstraklasy na sezon 2013/2014 zostaną zatwierdzone nie później niż do 22 maja" - poinformowała Ekstraklasa SA.

Na początku kwietnia rada nadzorcza Ekstraklasy SA podjęła uchwałę o wprowadzeniu od sezonu 2013/14 reformy rozgrywek.

Reklama

Po rozegraniu - tak jak dotychczas - 30 kolejek drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. Zespoły z miejsc 1-8 będą walczyć o mistrzostwo kraju, a te z lokat 9-16 o utrzymanie. Ich dotychczasowy dorobek zostanie podzielony na pół (i zaokrąglany do góry).

W nowym etapie sezonu każdy z klubów rozegra siedem meczów (po jeden z każdym z rywali). Zespoły z miejsc 1-4 oraz 9-12 będą miały cztery spotkania u siebie, natomiast zespoły z miejsc 5-8 oraz 13-16 - trzy na swoim stadionie.

Przyjęta reforma od razu wywołała masę spekulacji i niezadowolenia. Bogatsi opowiedzieli się za reformą, biedni byli przeciw. Kluby były przeciwne m.in. podziałowi punktów, ale prezes PZPN Zbigniew Boniek zapowiedział ostatnio, że nie zaakceptuje reformy bez podziału punktów, ponieważ jest to ważny element uatrakcyjniający rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje