Reklama

Reklama

Pro Junior System - Jagiellonia prowadzi w rankingu

Polski Związek Piłki Nożnej będzie płacił klubom za grę wychowanków i młodzieżowców w meczach ligowych lub reprezentacji Polski w myśl zasad Pro Junior System. Gdyby system obowiązywał już w poprzednim sezonie, najwięcej zarobiłby Lech Poznań, ale w obecnych rozgrywkach na czoło wysuwa się Jagiellonia Białystok.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

PZPN chce stawiać na rozwój polskich piłkarzy, dlatego zamierza promować kluby chętnie korzystające z własnych wychowanków oraz piłkarzy do lat 21.

Najlepszy pod tym względem klub Ekstraklasy otrzyma 1,4 mln zł za sezon. Według przygotowanej symulacji, w poprzednim sezonie pierwsze miejsce zająłby Lech Poznań.

Na podium znalazłyby się także Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok, które zainkasowałyby odpowiednio 1 mln oraz 0,6 mln zł.

Reklama

Wśród pierwszoligowców najlepiej promowała młodzież Arka Gdynia, która mogłaby zarobić za poprzedni sezon 1,3 mln zł.

W obecnym sezonie, według stanu na grudzień, na czoło w Ekstraklasie wysunęła się Jagiellonia, która wyprzedza Lecha i Zagłębie Lubin.

W pierwszej lidze najlepiej promuje młodzież Zawisza Bydgoszcz, a w drugiej - Wisła Puławy.

Na każdym poziomie będzie tworzony ranking klubów, oparty na liczbie wychowanków i młodzieżowców (do 21. roku życia), liczbie rozegranych przez nich minut i rodzaju rozgrywek, w których wystąpią.

- Żeby młodzieżowiec lub wychowanek mógł być zarejestrowany w systemie Pro Junior System, musi rozegrać w ciągu sezonu co najmniej 270 minut oraz pięć meczów. Kluby, które zostaną zdegradowane z rozgrywek, nie będą uwzględniane w nagrodach finansowych. Klasyfikacja będzie prowadzona na bieżąco i udostępniana klubom - mówił wczoraj prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje