Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek: Dziś mogą być wiadomości w sprawie kibiców na stadionach

Prezes PZPN Zbigniew Boniek zapowiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM, że już dziś można spodziewać się decyzji rządu na temat wpuszczenia części kibiców na stadiony. Konferencja premiera zaplanowana jest na godzinę 11.

Wszystko wskazuje na to, że najbliższa kolejka będzie jedyną rozgrywaną na polskich boiskach bez udziału kibiców.

- Przygotowaliśmy obszerny protokół, który przedstawiliśmy premierowi i wydaje mi się, że dziś mogą być na ten temat wiadomości. W małej liczbie kibice będą mogli wejść na stadion - powiedział na antenie RMF FM Zbigniew Boniek.

Ilu kibiców będzie mogło wejść na stadion, jeśli projekt zostanie zaakceptowany przez rząd?

- Nasz projekt mówi o zapełnieniu 20 proc. pojemności stadionu, ale nie więcej niż 999 osób, bo od 1000 osób jest impreza masowa i są inne ograniczenia. Jeśli rząd później zgodzi się na imprezy masowe, to uważam, że wprowadzenie na stadion 2-3 tysiący osób to nie jest wielki problem - twierdzi Boniek.

Reklama

Na godzinę 11 zaplanowana jest konferencja premiera, która ma odbyć się na terenie stadionu PGE Narodowy w Warszawie.

O apelu Zbigniewa Bońka do premiera jako pierwsza pisała właśnie Interia. "Śledząc na bieżąco sytuację zarówno w Polsce, jak i na świecie dotyczącą pandemii COVID-19 oraz stopniowego przywracania działalności biznesowo-gospodarczych, chciałbym zwrócić się do Pana Premiera z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości częściowego udostępnienia obiektów piłkarskich dla publiczności" - apelował Boniek, o czym możesz przeczytaj tutaj.

Zbigniew Boniek jest także przekonany, że już latem doczekamy się powrotu Ligi Mistrzów.

- Wróci - zapewnił zdecydowanie Boniek Roberta Mazurka na antenie RMF FM. - W sierpniu odbędą finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Nie mogę zdradzić szczegółów, ale jest prawie wszystko gotowe. 17 czerwca mamy spotkanie w UEFA. Jeśli nie będzie nagłego wzrostu zachorowań, to wszystko jest przygotowane - nie ukrywa radości Boniek.

Prezes PZPN został także zapytany o możliwy powrót włoskiej Serie A, z którą Boniek także jest związany jak były piłkarz AS Roma i Juventusu Turyn.

- Ma ruszyć 20 czerwca, ale we Włoszech to różnie bywa. Oni się kłócą cały czas. Ja to jednak rozumiem, bo to co tam się działo... - kręcił głową były znakomity piłkarz.

Co z niższymi ligami w Polsce?

- Zorganizowanie normalnych rozgrywek jest dziś trudne do przeprowadzenia. Bo ludzie chodzą do pracy, spotykają się innymi i trudno byłoby trzymać reżim sanitarny. III liga i niższe nie wrócą w tym sezonie i będą chciały wcześniej wystartować z kolejnym - zapowiada Boniek.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje