Reklama

Reklama

​PKO Ekstraklasa. Za dwa tygodnie kibice wrócą na stadiony. Probierz: Nie dało się na to patrzeć

Lepiej późno niż wcale. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to część kibiców ostatnią kolejkę Ekstraklasy obejrzy już ze stadionów. - Najwyższy czas - podkreśla Michał Probierz, trener Cracovii.

Ostatni raz kibice na trybunach rozsiedli się na początku października. Była 6. kolejka i już w powietrzu dało się wyczuć, że wkrótce fani znów zostaną usadzeni przed telewizorami. Od 7. kolejki na stadionach są już tylko władze klubów, służby porządkowe, dziennikarze. Tak samo od miesięcy jest zresztą niemal w całej Europie.

Michał Probierz: To jest nie do oglądania

- Oglądałem półfinały Ligi Mistrzów i nawet przy okazji takich spotkań nie ma przyjemności z oglądania. Oczywiście, przyjemnie patrzy się na jakość piłkarzy, dobrze to się ogląda z perspektywy trenera, ale jeśli człowiek chce coś zrobić dla przyjemności i relaksu, to jest to nie do oglądania - przyznaje Michał Probierz, trener Cracovii.

Reklama

Jego drużyna jest w szczęśliwej połówce zespołów Ekstraklasy, które w tym sezonie zagrają jeszcze przed swoimi kibicami. Z udziałem widzów ma się bowiem odbyć tylko ostatnia kolejka, więc drużyny, które grają na wyjeździe, nie będą mogły pożegnać się z fanami. 

- Rozmawiam z ludźmi i wszystkich już męczy ta sytuacja. Dlatego można się tylko cieszyć, że kibice wracają na stadiony. Najwyższy czas, bo już nie da się na to patrzeć - zaznacza Probierz.

Cracovia - Warta Poznań z kibicami

W ostatniej kolejce Cracovia podejmuje Wartę Poznań, a to właśnie po pierwszym meczu z beniaminkiem Probierz podał się do dymisji, która nie została przyjęta. Później w "Pasach" wydarzyło się wiele złego i efekt jest taki, że na trzy kolejki przed końcem drużyna nie jest jeszcze pewna utrzymania. 

- Nie tak planowaliśmy ten sezon, ale ten cały pandemiczny okres był dla nas bardzo trudny, do tego doszły urazy... Oczywiście, że wszyscy mieli podobnie, ale u nas był splot tych okoliczności oraz minus pięć punktów na starcie... To wszystko jest bardzo trudne i sam zdaję sobie sprawę, że ciężko to poukładać i sprawić, by zawodnicy byli w równej formie - uważa Probierz.

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Do końca sezonu Cracovia zmierzy się jeszcze z Górnikiem Zabrze (3 maja), w Gdańsku z Lechią (8 maja) i na zakończenie podejmuje Wartę (16 maja). 

PJ

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama