Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław nadal trenuje w grupach

Chociaż od poniedziałku piłkarze PKO Ekstraklasy mogą już trenować zespołowo, Śląsk Wrocław ma nadal zajęcia w trzech grupach. "To decyzja sztabu szkoleniowego. Dzięki temu treningi mogą być bardziej intensywne" - wyjaśnił rzecznik klubu Tomasz Szozda.

Śląsk był jedną z pierwszych sześciu ekip Ekstraklasy, które dostały pozwolenie na zajęcia w grupach i pierwsze takie zajęcia odbyły się w środę. Od poniedziałku wrocławianie mogliby przejść na kolejny etap i ćwiczyć już zespołowo, ale tak się nie stało i nadal mają zajęcia w trzech grupach.

Reklama

"To decyzja sztabu szkoleniowego i ma podłoże czysto merytoryczne. Trenerzy uznali, że po tak długiej przerwie zajęcia muszą być bardziej intensywne i lepiej tę pracę się wykona w mniejszych grupach. Systematycznie będą wprowadzane kolejne zmiany i w ciągu najbliższych dni zespół zacznie trenować razem" - wyjaśnił w rozmowie z PAP Szozda.

Według rozporządzenia Rady Ministrów, w zajęciach zespołowych może uczestniczyć nie więcej niż 25 osób, łącznie z trenerami. To sprawia, że Śląsk po przejściu na treningi zespołowe i tak będzie zmuszony najprawdopodobniej ćwiczyć w grupach, tyle że będą to już dwie, a nie trzy, jak w tej chwili.

Mecz Śląska z Rakowem we Wrocławiu zaplanowany na 29 maja (godz. 18) będzie tym, który otworzy ekstraklasę po zamrożeniu rozgrywek. Zespół z Dolnego Śląska aktualnie w tabeli zajmuje czwarte miejsce, a częstochowianie są na pozycji dziewiątej.

marw/ krys/

Obecna tabela Ekstraklasy - sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: arthur melo | koronawirus | FC Barcelona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje