Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa i Legia Warszawa przetestowały piłkarzy

Raków Częstochowa i Legia Warszawa nie chciały dłużej czekać i postanowiły przeprowadzić testy na koronawirusa dla wszystkich zawodników. Na szczęście wszystkie okazały się negatywne.

Fakt przeprowadzenia testów potwierdził prezes Rakowa Częstochowa Wojciech Cygan w rozmowie z "TVP Sport".

- Zrobiliśmy badanie na własne potrzeby. To były testy przesiewowe, a przebadaliśmy piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego. Wyniki są negatywne, wszyscy są zdrowi - ujawnił Cygan.

Według dziennikarza Mateusza Migi podobne testy przeprowadzono także w Legii Warszawa. Z takim samym skutkiem - wszyscy piłkarze są zdrowi, zdolni do gry i treningu.

Oba kluby nie chciały czekać na oficjalne testy piłkarzy i członków sztabów szkoleniowych, które Ekstraklasa ma zamiar przeprowadzić w dniach 3-4 maja. Wówczas miały by się oficjalnie rozpocząć także treningi w grupach kilkuosobowych.

Jeżeli wszyscy zawodnicy będą zdrowi, 10 maja zostaną wznowione treningi drużynowe. W dniach 27-28 maja zgłoszeni zawodnicy ponownie mieliby zostać przetestowani przez Ekstraklasę, a 29 maja plan zakłada wznowienie rozgrywek.

Po 26. kolejkach liderem Ekstraklasy jest Legia Warszawa, wyprzedzająca Piast Gliwice o osiem punktów. Raków Częstochowa zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy