Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Mariusz Złotek kończy karierę sędziowską

Znany i zarazem najstarszy sędzia PKO Ekstraklasy Mariusz Złotek podjął decyzję o zakończeniu kariery sędziowskiej. Na boiskach najwyższego szczebla piłkarskiego w Polsce oglądaliśmy go od 2014 roku. W niedzielę poprowadzi swój ostatni mecz.

Mariusz Złotek poprowadzi w niedzielę 19 września mecz ósmej kolejki PKO Ekstraklasy, w którym zmierzą się Legia Warszawa i Górnik Łęczna. Jak podaje na Twitterze Krzysztof Marciniak dziennikarz Canal+ Sport, będzie to ostatni mecz tego arbitra, który postanowił zakończyć karierę.

Mariusz Złotek w wieku 26 po odniesionej kontuzji postanowił zakończyć karierę piłkarską i spróbować czegoś nowego i tak w 1996 roku rozpoczęła się jego przygoda z "gwizdkiem". Arbiter z Gorzyc ma 51 lat i jest najstarszym arbitrem w PKO Ekstraklasie. Dzięki temu, że w Polsce nie obowiązują limity wiekowe dla sędziów, to Mariusz Złotek mógł bez problemów prowadzić spotkania na każdym szczeblu rozgrywkowym.

Reklama

Siatkarskie emocje na wyciągnięcie ręki - zobacz!

W niedzielę Mariusz Złotek zagwiżdże po raz ostatni w Ekstraklasie, a będzie to jego mecz numer 144 na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, w którym debiutował w 2014 roku. Doświadczony arbiter ma na swoim koncie m.in. 104 spotkania I ligi, 11 Pucharu Polski, a także dwa Superpuchary Polski, które miał przyjemność prowadzić w 2015 i 2018 roku. Na początku sezonu 2020/21 miał być rozjemcą trzeciego Superpucharu, w którym Legia Warszawa mierzyła się z Cracovią, jednak w ostatniej chwili został usunięty  z tego meczu, gdyż zakaził się koronawirusem.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje