Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Liga wciąż z kluczowymi sponsorami. Przedłużenie umów ma ogłosić premier

W środę na stadionie PGE Narodowym zaplanowana jest konferencja prasowa zorganizowana przez PKO BP Ekstraklasę. Jak udało się ustalić Interii, zostanie na niej ogłoszone przedłużenie umów z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. Na konferencji ma pojawić się premier Mateusz Morawiecki.


Potwierdziły się kwietniowe informacje Interii. W środę ma zostać ogłoszone przedłużenie umów sponsorskich Ekstraklasy S.A. z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. Do oficjalnego przekazania tej informacji dojdzie na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Premier na konferencji

We wtorek największe media w Polsce zostały poinformowane o konferencji prasowej, która zostanie zorganizowana w środę o godz. 10.00 na stadionie PGE Narodowym. W konferencji wezmą udział prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki, prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło i prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik. Jak dowiedziała się Interia, Animucki, Jagiełło i Cieślik oficjalnie ogłoszą przedłużenie kontraktów sponsorskich z PKO BP Ekstraklasą.

Reklama

Według naszych informacji w konferencji weźmie udział także premier Mateusz Morawiecki, który kilka lat temu dał obu spółkom zielone światło do wspierania polskiego futbolu. Kolejnym krokiem jest przedłużenie umów z PKO BP i TS o następne dwa lata, czyli do końca sezonu 2022/23.

Ile zarobi Ekstraklasa?

Ile na umowie zarobi Ekstraklasa? Kwoty znajdujące się w kontrakcie objęte są tajemnicą handlową, ale według nieoficjalnych informacji będą to nieco większe pieniądze niż poprzednio. Dlaczego? To zdradził w rozmowie z Interią szef biura Ekstraklasy w PKO BP, Mariusz Chłopik.

- Mogę zdradzić, że Ekstraklasa S.A. wystąpiła do nas o ciut wyższą kwotę niż w poprzednich latach. Spowodowane jest to między innymi tym, że w przyszłym sezonie zobaczymy w naszej lidze o dwie drużyny więcej. Natomiast pamiętajmy, że występujemy w dwupaku: PKO Bank Polski i Totalizator Sportowy. To pozwala pozyskiwać Ekstraklasie nowych sponsorów, bo nasze firmy dodają największej sportowej lidze w Polsce wiarygodności - tłumaczył nam w kwietniu Chłopik.

PKO BP jest sponsorem Ekstraklasy od 2018 roku, natomiast Totalizator Sportowy - od 2016.

Sebastian Staszewski, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje