Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Kto najlepszym snajperem XXI wieku? Frankowski prowadzi w głosowaniu czytelników

Jeszcze przez kilka dni czytelnicy Interii będą mogli głosować na najlepszego ich zdaniem napastnika, jaki w XXI wieku biegał po boiskach Ekstraklasy. Po kilku godzinach na prowadzeniu rankingu jest Tomasz Frankowski, były zawodnik Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok.

Od piątkowego poranka Interia prowadzi zabawę, która ma na celu wybranie najlepszego snajpera ostatnich lat w Ekstraklasie. Z tej okazji wyselekcjonowaliśmy 20 napastników, którzy mogą pochwalić się najlepszą skutecznością, liczoną jako stosunek bramek do rozegranych spotkań. 

W ten sposób na naszej liście nie zabrakło choćby takich nazwisk jak Nemanja Nikolić czy Artjoms Rundevs, którzy w Polsce grali tylko przez chwilę, ale niewątpliwie byli snajperami z prawdziwego zdarzenia. Ocenę, czy na wyróżnienie zasłużyli bardziej od ekstraklasowych "wyjadaczy", jak Marcin Robak czy Paweł Brożek, zostawiamy właśnie czytelnikom. Pełną listę, wraz z krótkimi opisami i statystykami bramek można znaleźć w tym miejscu.

ReklamaPo kilku godzinach głosowania na prowadzeniu znajduje się niezapomniany duet snajperów Wisły Kraków z czasów, gdy ta seryjnie sięgała po mistrzostwa Polski. Tomasz Frankowski zebrał dotychczas 28 procent Waszych głosów, dzięki czemu nieznacznie wyprzedza Macieja Żurawskiego (24 procent).

Na prowadzeniu mamy więc zawodników, którzy, choć kariery zaczynali jeszcze w latach 90., stali się ikonami pierwszego dziesięciolecia nowego wieku polskiej piłki. Razem zdobyli blisko 300 bramek w rozgrywkach Ekstraklasy, zdobywając po pięć tytułów mistrzowskich.

Podium po pierwszych godzinach głosowania zamyka Robert Lewandowski, zbierając 16 procent głosów. Tuż za nim jest strzelec największej liczby bramek w XXI wieku w Ekstraklasie - Paweł Brożek (10 procent).

Użytkownicy Interii doceniają także Nemanję Nikolicia oraz Artjomsa Rundevsa, którzy zdobyli po sześć procent głosów. Połowę mniej ma napastnik Górnika Zabrze, Igor Angulo.

Głosowanie czytelników Interii, stan na piątek 27.03, godz. 16.30:

1. Tomasz Frankowski - 28 proc.

2. Maciej Żurawski - 24 proc.

3. Robert Lewandowski - 16 proc.

4. Paweł Brożek - 10 proc.

5. Nemanja Nikolić - 6 proc.

5. Artjoms Rudnevs - 6 proc.

7. Igor Angulo - 3 proc.

8. Ktoś inny - 2 proc.

9. Stanko Svitlica, Christian Gytkjaer, Marcin Robak, Grzegorz Rasiak - wszyscy po 1 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL