Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Kręta droga Warty Poznań do elity

Przerwa dla poznańskich piłkarzy będzie niezwykle krótka. Od soboty zawodnicy są na urlopach, ale już za kilka dni rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Tworek nie ukrywa, że pierwsze mecze będzie musiał zagrać "z marszu".

Reklama

- Zawodnicy muszą odpocząć, wyłączyć się całkowicie po tak trudnym i długim sezonie. Ale wkrótce zabieramy się do pracy, bo inne zespoły już zaczęły przygotowania - zauważył Tworek.

Problemem Warty pozostaje kwestia stadionu. Przez cały sezon "zieloni" w roli gospodarza występowali w Grodzisku Wielkopolskim, jednocześnie remontując swój kameralny obiekt. Od niedawna posiada on już sztuczne oświetlenie, ale spełnia wymogi jedynie pierwszoligowe. Klub mógłby grać na stadionie przy ul. Bułgarskiej, ale negocjacje z operatorem obiektu zakończyły się fiaskiem. 

Dlatego Warcie swoje mecze przyjdzie znów rozgrywać w Grodzisku, gdzie ekstraklasa ponownie zawita po 12 latach. W 2008 roku właściciel Groclinu Dyskobolii Zbigniew Drzymała postanowił sprzedać klub, a na jego licencji w najwyższej klasie rozgrywkowej rywalizowała Polonia Warszawa.

Warta nowy sezon zainauguruje 23 sierpnia meczem przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. Natomiast w czwartej kolejce (19-20 września) na Bułgarskiej dojdzie do pierwszych od 25 lat derbów Poznania w ekstraklasie. W ostatnim pojedynku tych drużyn w sezonie 1994/95 spadająca do drugiej ligi Warta pokonała Lecha na jego stadionie 2:1.

Zobacz więcej doniesień o Ekstraklasie

Autor: Marcin Pawlicki

Dowiedz się więcej na temat: Warta Poznań | Ekstraklasa | Łukasz Trałka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje