Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Kręta droga Warty Poznań do elity

Z Piotrem Tworkiem akurat miał okazję spotkać się już wcześniej, gdy w latach 2001-12 pełnił on rolę asystenta Bogusława Baniaka, Czesława Jakołcewicza, Artura Płatka i Jarosława Araszkiewicza.

Reklama

Rok temu Tworek już samodzielnie stanął za sterami poznańskiego pierwszoligowca osiągając niespodziewany sukces, swój największy w karierze.

- To jest sukces całego klubu. Owszem, teraz my - zawodnicy i trenerzy - jesteśmy może na tym pierwszoplanowym miejscu, ale ten awans pracowało wielu ludzi, którzy wykonywali katorżniczą pracę. Nie ułatwiała nam sytuacja związana z pandemią, która nas hamowała, ale zakasaliśmy rękawy i stwierdziliśmy, że "można". Mam nadzieję, że w ekstraklasie też będziemy zaskakiwać" - mówił krótko po zwycięstwie nad Radomiakiem szkoleniowiec warciarzy.

Tworek zwrócił uwagę, że wielu jego podopiecznych było zaprawionych w podobnych bojach.

- W tej grupie są piłkarze jak Bartek Kieliba, Adrian Laskowski, Michał Grobelny czy Łukasz Spławski, którzy grali w jeszcze w trzeciej lidze, a potem wywalczyli awans do drugiej i pierwszej ligi, a teraz do ekstraklasy - zaznaczył.

Doświadczeniem wszystkich zawodników bije na głowę 36-letni Łukasz Trałka, który latem ubiegłego roku odszedł z Lecha Poznań i przyjął propozycję z Warty. Były kapitan "Kolejorza" przyznał, że trafił na wyjątkową drużynę.

- Zebrała się grupa ludzi, która świetnie się dogaduje i dobrze czuje się w swoim towarzystwie. Ja takiej szatni to już nie pamiętam, kiedyś takie były, tyle, że 10-15 lat temu. Tutaj każdy każdemu by pomógł - mówił.

- Udało się awansować, mimo tych wszystkich przeciwności losu - nie graliśmy u siebie, w klubie dach przeciekał, a do tego musieliśmy jeszcze walczyć w dwóch rundach barażowych. Cieszymy się ogromnie, dla większości chłopaków to będzie okazja zagrać na fajnych stadionach klubów z ekstraklasy, zarobić też lepsze pieniądze.

Dowiedz się więcej na temat: Warta Poznań | Ekstraklasa | Łukasz Trałka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje