Reklama

Reklama

​PKO Ekstraklasa. Hajto: Jakość rozgrywek wzrosła

Tomasz Hajto jest zbudowany poziomem gry na polskich boiskach po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. - Może i nie ma kibiców, ale w niektórych spotkaniach jest większe zaangażowanie, niektóre zespoły wyglądają bardzo dobrze fizycznie - powiedział były reprezentant Polski.

Hajto pełni rolę eksperta Polsatu Sport. W ostatnim wydaniu programu Cafe Futbol wypowiedział się na temat piłkarskiej jakości, jaką w mijającym tygodniu zademonstrowali nam zawodnicy na rodzimych stadionach.   

- Po tej tragedii, która dopadła cały świat, ruszyła nasza piłka i oglądałem prawie wszystkie mecze, które się dało - poinformował Hajto, nawiązując kontakt ze studiem się za pomocą łącza internetowego. - I powiem szczerze, że jakościowo wygląda to lepiej niż przed pandemią. To jest moje zdanie. Może i nie ma kibiców, ale w niektórych spotkaniach jest większe zaangażowanie, niektóre zespoły wyglądają bardzo dobrze fizycznie.

Reklama

47-letni ekspert oceniał nie tylko potyczki ligowe z tego weekendu, ale również rozegrane kilka dni wcześniej mecze w ćwierćfinale Pucharu Polski. Pochwalił postawę Miedzi Legnica i Stali Mielec. Oba te zespoły odpadły z rywalizacji - po konfrontacji odpowiedni z Legią Warszawa i Lechem Poznań - ale pozostawiły po sobie dobre wrażenie. 

Hajto zwrócił uwagę, że wyróżnione przez niego drużyny to ekipy I-ligowe. Wyraził przy tym przypuszczenie, że przynajmniej jedną z nich zobaczymy w przyszłym sezonie w Ekstraklasie.

A skąd generalnie tak zaskakująco dobra dyspozycja piłkarzy po pauzie trwającej ponad dwa miesiące? - Być może niektórym piłkarzom potrzebny jest cięższy trening i dodatkowy okres przygotowawczy - oznajmił.

Następna kolejka ligowa rozegrana zostanie za tydzień. Później jednak piłkarze wychodzić będą na murawę co 3-4 dni. Dopiero wówczas poznamy realną wartość pracy, jaką wykonali w ostatnich tygodniach. 

UKi

PKO Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL