Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Czesław Michniewicz przed wznowieniem rozgrywek: Nie skreślam nikogo

- Legia wydaje się być spokojna o mistrzostwo, ale jedzie do Poznania. A tam może zdarzyć się wszystko - mówi Interii selekcjoner reprezentacji młodzieżowej Czesław Michniewicz.

Już w piątek 29 marca piłkarze Ekstraklasy wybiegną na boisko po ponad dwumiesięcznej przerwie. Rozgrywki polskiej ligi zostaną wznowione starciem Rakowa Częstochowa ze Śląskiem Wrocław.

Wielu specjalistów, o czym mówił w rozmowie z Interią Leszek Dyja, obawia się jednak o zdrowie zawodników. Nie chodzi jednak o koronawirusa, a plagę kontuzji, która może czekać piłkarzy. Tę obawę podziela trener Michniewicz.

- Życzyłbym sobie, żeby nie było zbyt wielu kontuzji. Widzimy już co dzieje się w Legii - musi bronić trzeci bramkarz, a wcześniej w trakcie sezonu nawet Cierzniakowi nie udało się wskoczyć do bramki za Majeckiego. To pokazuje, że intensywność zajęć po dwumiesięcznej przerwie zrobiła swoje. Obawiam się, że kontuzji będzie więcej - mówi Interii selekcjoner reprezentacji młodzieżowej.

Reklama

Dodaje też, że ważna będzie nie tylko długa ławka rezerwowych, ale i umiejętne zarządzanie kadrą.

- Kto lepiej będzie umiał zadbać o zdrowie zawodników poprzez rotację, właściwe odżywianie i inne rzeczy związane z budowaniem formy, temu wróżę sukces - zaznacza.

Ciąg dalszy znajdziesz na następnej stronie

W tym sezonie Ekstraklasę opuszczą aż trzy drużyny. Miejsca w strefie spadowej zajmują Korona Kielce, Arka Gdynia oraz ŁKS.

- Nie skreślam nikogo. Mieszkam w Gdyni, spoglądam w kierunku Arki, gdzie przyszedł nowy trener. Arka jest w trudnej sytuacji, ale jeśli uda jej się zdobyć punkty w dwóch-trzech pierwszych meczach, to jeszcze może być ciekawie. Ani Wisła Kraków, ani Zagłębie Lubin, ani Górnik Zabrze nie mogą być jeszcze pewne utrzymania - twierdzi trener Michniewicz.

Jak jego zdaniem będzie wyglądała sytuacja na górze tabeli?

- Legia wydaje się spokojna mistrzostwa, ale jedzie do Poznania. Jeśli Lech wygra, a wszystko się może zdarzyć w Poznaniu, to inne zespoły też wkroczą do walki - komentuje selekcjoner kadry U-21.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje