Reklama

Reklama

Pierwsze zgrupowania Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze i Piasta Gliwice

Piłkarze Ruchu, Górnika Zabrze i Piasta rozpoczęli pierwsze zimowe zgrupowania. Chorzowianie pojechali do Rybnika, ekipa z Gliwic do Bielska-Białej, a zabrzanie zostali w miejscowym hotelu. Potem wraz z Podbeskidziem wszyscy polecą do Turcji.

Górnik miał początkowo szlifować formę w Zakopanem, ale ostatecznie działacze podjęli decyzję o pozostaniu w mieście i trenowaniu w hali oraz na sztucznym boisku.

Reklama

Ruch wybrał ośrodek w Rybniku-Kamieniu mający długą tradycję w goszczeniu różnych zespołów piłkarskich. Zespół trenera Waldemara Fornalika ma do dyspozycji nie tylko dwa boiska naturalne i sztuczne, ale też m.in. siłownię, wypożyczalnię rowerów i pole do gry w paintball.

"Niebiescy" mają już za sobą wygrany 3-1 sparing z czeskim drugoligowcem MFK Karvina.

Szkoleniowiec Piasta Angel Perze Garcia zabrał swoich zawodników do Bielska-Białej. Pracującego w klubie od maja Hiszpana nie zraziła zima. Przyznał, że szybko się adaptuje się do warunków pogodowych, intensywnie pracuje i ciepło się ubiera. Dla niego to duża odmiana klimatyczna, bo poprzednio pracował na Malediwach.

Na zgrupowanie nie pojechali czeski napastnik Tomas Docekal i słowacki pomocnik Matej Izvolt, którzy dostali wolną rękę w szukaniu nowych klubów.

Na przełomie stycznia i lutego cztery ekstraklasowe zespoły regionu polecą na zgrupowanie do Turcji. To będzie pierwszy tego typu wspólny "wypad" jednym samolotem z Katowic. Wcześniej każdy z klubów organizował przelot do "ciepłych krajów" samodzielnie. W Turcji zaplanowany jest turniej z udziałem wszystkich śląskich drużyn.


Dowiedz się więcej na temat: Ruch Chorzów | Górnik Zabrze | Piast Gliwice | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje