Pięć goli Legii, wygrana "Pasów"

Wysokie zwycięstwo Legii oraz druga z rzędu wygrana Cracovii pod wodzą Stefana Majewskiego, to najważniejsze wydarzenia sobotnich spotkań 11. kolejki Orange Ekstraklasy.

Ofiarą Legii padł słabiutki Górnik Łęczna, natomiast "Pasy" zafundowały drugą porażkę z rzędu Kolporterowi Koronie, pokonując u siebie kielczan 1:0. W pozostałych sobotnich meczach: GKS Bełchatów zremisował Arką 2:2, ŁKS wygrał z Górnikiem Zabrze 2:0, Groclin zremisował z Wisłą Płock 1:1, a Odra podzieliła się punktami z Pogonią (2:2).

Aż pięć goli zobaczyli kibice przy ulicy Łazienkowskiej, gdzie Legia rozbiła Górnika z Łęcznej aż 5:0. "Worek" z bramkami otworzył już w czwartej minucie Dawid Janczyk, a później na listę strzelców wpisali się: Dickson Choto, Sebastian Szałachowski, Junior oraz Elton. Podopieczni Dariusza Wdowczyka wygrali drugie ligowe spotkanie z rzędu.

Prawdziwym strzałem w "10" okazuje się zatrudnienie Stefana Majewskiego w roli szkoleniowca Cracovii. Pod jego wodzą "Pasy" wygrały drugie kolejne spotkanie w ekstraklasie, tym razem pokonując Koronę 1:0. Trzy punkty oraz udany debiut Majewskiemu przed własną publicznością zapewnił gospodarzom Marcin Bojarski, który w 69. minucie technicznym strzałem w długi róg pokonał Macieja Mielczarza w sytuacji sam na sam. Wielkie brawa należą się też Tomaszowi Moskale za asystę, którą sam strzelec nazwał "doskonałą".

Dwa sobotnie pojedynki zakończyły się remisami 2:2 i w obu przypadkach udanymi finiszami popisały się ekipy przyjezdne. W 85. minucie meczu w Bełchatowie wyrównującą bramkę dla Arki zdobył Janusz Dziedzic, a tuż przed końcowym gwizdkiem w Wodzisławiu punkt dla Pogoni uratował Julcimar.

W Grodzisku cenny i niespodziewany punkt wywalczyła Wisła Płock, remisując z tamtejszym Groclinem 1:1. ŁKS wygrał natomiast u siebie z Górnikiem Zabrze 2:0.

Mecz w Łodzi długo nie dostarczał kibicom spodziewanych emocji. Podopieczni Marka Chojnackiego przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść dopiero w końcówce, dzięki bramkom Arkadiusza Mysona w 71. i Łukasza Madeja w 85. minucie. Po spotkaniu trener łodzian cieszył się z trzech punktów, ale podkreślił, że ŁKS zagrał najgorszy mecz w sezonie.

Zobacz WYNIKI oraz OPISY spotkań 11. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: piana | Orange | kolejka | wygraj | ŁKS | Cracovia | pasy | wygrana | Legia Warszawa