Reklama

Reklama

"Pasy" szaleją z transferami!

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. W poniedziałek nowymi zawodnikami "Pasów" zostali Łukasz Mierzejewski i Damian Misan.

- Są to zawodnicy, którzy wzmocnią rywalizację w składzie, a głównie o to nam chodzi. Mam nadzieję, że będą dla nas wzmocnieniem. Cieszę się, że przyszli do nas w takim momencie, w jakim aktualnie jesteśmy - powiedział szkoleniowiec Cracovii Artur Płatek.

- Łukasz może grać na kilku pozycjach, łącznie z bokami obrony, pomocą i atakiem. Damian to typowy napastnik - wyjaśnił trener.

Mierzejewski, który ostatnio bronił barw Widzewa Łódź, podpisał z krakowskim klubem trzyletni kontrakt. - Dlaczego Cracovia? Po prostu. Złożyła dobrą ofertę, a ja ją przyjąłem - uśmiechał się nieco stremowany na swojej pierwszej konferencji prasowej w nowym klubie.

Reklama

Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, na jakiej pozycji chciałby grać w Cracovii. - Na tej, na której wystawi mnie trener - mówił wymijająco.

Tymczasem trener Płatek komplementował swojego nowego podopiecznego: - Łukasz to zawodnik bardzo wszechstronny. Dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, a to już o czymś świadczy.

Z kolei Misanem Płatek interesował się od dawna. Mimo tego że ostatnimi czasy w Miedzi Legnica strzelał bardzo mało bramek, szkoleniowiec "Pasów" postanowił zaprosić go do Krakowa. - Zostałem zaproszony na testy i ani chwili się nie wahałem. Przeszedłem je pozytywnie, no i jestem w drużynie - cieszył się 24-letni napastnik.

Dodał, że o miejsce w pierwszym składzie Cracovii będzie walczył wszystkimi siłami. - Moim marzeniem są występy na boiskach Ekstraklasy. Samo przebywanie w kadrze zespołu dla mnie nic nie znaczy. Chcę grać i strzelać dla Cracovii bramki. Ani przez chwilę nie dopuszczam do siebie myśli, że zostanę odesłany do drużyny z Młodej Ekstraklasy - zarzekał się Misan, który złożył swój podpis pod roczną umową z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Mierzejewski będzie biegał w koszulce z numerem 24. Misan ubierze "czterdziestkę".

Czy to już koniec transferów tej zimy w Cracovii? Na to wygląda, choć trener Płatek niczego nie wyklucza. - To już ostatnia konferencja prasowa tej zimy - powiedział podczas prezentacji nowych zawodników, ale po chwili zaczął się śmiać: - Ostatnia w tym tygodniu. Nigdy nie mów nigdy!

Aktualna kadra Cracovii prezentuje się następująco:

Bramkarze: Cabaj, Olszewski, Wróbel.

Obrońcy: Karwan, Kulig, Murawski, Polczak, Radwański, Szeliga, Tupalski, Wasiluk.

Pomocnicy: Baran, Klich, Kłus, Kostrubała, Mierzejewski, Nowak, Pawlusiński, Sacha, Sasin.

Napastnicy: Dudzic, Misan, Moskała, Snadny, Ślusarski, Witkowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL