Mocne Zagłębie, Lech rozbił Koronę!

Cracovia uległa przed własną publicznością Zagłębiu Lubin 2:4 (2:1) w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim spotkaniu 18. kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy.

Jesienią w emocjonującym pojedynku tych drużyn padło siedem goli (W Lubinie było 4:3 dla gospodarzy - przyp. red.), a teraz kibice przy Kałuży zobaczyli tylko jedną bramkę mniej.

"Pasy" już po 17. minutach prowadziły 2:0 (gole Pawlusińskiego i Wiśniewskiego po asystach Moskały i Gizy), ale aspirująca do mistrzowskiego tytułu "miedziowa jedenastka" pokazała charakter i z nawiązką odrobiła straty. Jeszcze przed przerwą bramkarza gospodarzy pokonał Łukasz Piszczek (mógł też Chalbiński, ale jego rzut karny obronił Marcin Cabaj), w drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Iwański, a piąte z rzędu ligowe zwycięstwo przypieczętował Robert Kolendowicz.

Dzięki tej wygranej podopieczni Czesława Michniewicza zrównali się w tabeli punktami z liderującym BOT GKS Bełchatów, który w niedzielę zmierzy się u siebie z Legią Warszawa.

Kolejne punkty straciła Wisła Kraków, która tylko zremisowała bezbramkowo w Płocku. Cenne wyjazdowe zwycięstwo 3:2 w Zabrzu zanotował natomiast walczący o utrzymanie Górnik Łęczna. Nadal nie przynoszą efektu eksperymenty z Brazylijczykami w Pogoni Szczecin. "Portowcy" przegrali w Gdyni z Arką 0:2 i spadli już na 14. miejsce w tabeli.

Udanie jubileusz 85-lecia uczcił Lech Poznań. Podopieczni Franciszka Smudy rozbili u siebie Koronę Kielce 3:0, rewanżując się tym samym rywalom za porażkę 0:1 w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski. Na Bułgarskiej do siatki gości trafiali kolejno Jakub Wilk, Piotr Reiss i po świetnej indywidualnej akcji Przemysław Pitry. "Kolejorz" przy okazji zakończył również passę czterech kolejnych wygranych podopiecznych Ryszarda Wieczorka.