Reklama

Reklama

Mocarstwowe plany Lechii

Andrzej Kuchar główny udziałowiec Lechii Gdańsk zapowiada, że będzie dążył do tego aby za kilka lat budżet klubu - zasilany z różnych źródeł - wynosił około 60 - 70 milionów złotych. Drużyna będzie grać na stadionie, na którym rozgrywane będą mecze Euro 2012 i liczy, że "biało-zieloni" przyciągną na trybuny nawet 30 tysięcy widzów.

Z początkiem lipca spółka akcyjna przejmie od Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego władzę nad zespołem występującym w piłkarskiej ekstraklasie.

Andrzej Kuchar we wtorek i w środę przebywał w Gdańsku gdzie spotkał się m.in. z władzami klubu, miasta a także z dziennikarzami.

Podczas konferencji prasowej zapewniał, że jego intencją jest zbudowanie "wielkiej Lechii", która walczyłaby o najwyższe cele w Polsce.

Przedstawił też cele na najbliższą przyszłość. "Cel mamy podzielony na dwa podcele. Jednym podcelem jest szukanie zawodników, którzy mogliby być jakimś zalążkiem tej drużyny na lata 2012 - 2013. A drugi podcel to ulokowanie się przynajmniej w dolnej części tej górnej części tabeli" - powiedział Andrzej Kuchar.

Reklama

Dodał, że z punkt widzenia rozwoju zespołu nawet lepiej by było, aby klub zajął nawet niższe miejsce w tabeli ale żeby ogrywali się w ekstraklasie piłkarze z "papierami na granie".

Budżet klubu na najbliższy sezon na być "odpowiedni do potrzeb".

"Musimy patrzeć troszkę szerzej na tę drużynę i dobierać do tej niej tak ludzi, żeby w latach 2013, 2014, mieli jeszcze możliwości grania na wysokim poziomie" - ocenił Andrzej Kuchar.

Drużynę najprawdopodobniej poprowadzi Tomasz Kafarski, musi on jednak spełnić wymogi regulaminowe, czyli przynajmniej być uczestnikiem kursu dla trenerów, którzy ubiegają się o licencję UEFA-Pro.

Teraz piłkarze Lechii przebywają na urlopach, a do nowego sezonu zaczną się przygotowywać od 22 czerwca.

Treningi poprzedzą badania lekarskie, na przełomie czerwca i lipca Lechici udadzą się na zgrupowanie do Gutowa Małego, gdzie rozegrają sparingi z Widzewem Łódź, Wisłą Płock i Pelikanem Łowicz.

Kolejny obóz przygotowawczy zaplanowano na 8-18 lipca we Wronkach, tam gdańszczanie zagrają z GKS Bełchatów, Wartą Poznań i Lechem Poznań.

Po powrocie do Gdańska "biało-zieloni", już na własnym obiekcie zagrają towarzyski mecz z Bałtykiem Gdynia. Start rozgrywek ekstraklasy planowany jest na przełom lipca i sierpnia.

W zakończonych w sobotę rozgrywkach, drużyna Lechii Gdańsk zajęła 12. miejsce w tabeli (przy założeniu, że ŁKS Łódź zachowuje miejsce wywalczone na boisku). Gdańszczanie zapewnili sobie utrzymanie się w ekstraklasie dopiero w ostatniej kolejce wygrywając wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice 2:0.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL