Reklama

Reklama

Michał Probierz podał się do dymisji!

Trener Wisły Kraków Michał Probierz podał się do dymisji podczas pomeczowej konferencji prasowej. W poniedziałek jego drużyna przegrała w spotkaniu piłkarskiej Ekstraklasy w Gliwicach z Piastem 0-2.

Trener Wisły Kraków Michał Probierz podał się do dymisji podczas pomeczowej konferencji prasowej. W poniedziałek jego drużyna przegrała w spotkaniu piłkarskiej Ekstraklasy w Gliwicach z Piastem 0-2.

- Są takie momenty w życiu kiedy trzeba mieć charakter i jaja, a nam tego dziś zabrakło. Dziękuję prezesowi Bogusławowi Cupiałowi i radzie nadzorczej za okazane zaufanie. Po sześciu kolejkach mamy na koncie trzy porażki. Mnie to bardzo boli, jestem ambitnym trenerem i w tej sytuacji podaję się do dymisji. Wisła jest dla mnie wielkim klubem i praca tu była wielką przyjemnością - powiedział Probierz.

Odniósł się też do przegranego meczu z Piastem. - Przegraliśmy zasłużenie, bo nie potrafiliśmy wejść w mecz. Popełniliśmy błąd, przez co straciliśmy bramkę w bardzo prosty sposób - podsumował.

Reklama

- Wiedzieliśmy, że Piast gra dobrą piłkę. Widać, że Tomek Podgórski jest w życiowej formie, widać też, że reszta zawodników jest pewna siebie po wygraniu trzech spotkań. Spodziewaliśmy się więc ciężkiego meczu. Wydawało się, że przeczekaliśmy trudny moment i zaczęliśmy nawet kontrolować mecz, tymczasem to my straciliśmy bramkę - dodał.

Probierz pracował w Wiśle od marca bieżącego roku. Przychodząc do Wisły zaznaczył, że w swojej karierze obejmował drużyny w trudniejszej sytuacji. - Nie ma trudniejszego wyzwania niż rozpoczynać grę z dorobkiem minus 10 punktów - przypomniał, odnosząc się do sezonu 2009/2010, gdy był szkoleniowcem ukaranej ujemnymi punktami za korupcję Jagiellonii Białystok.

Sezon 2011/2012 krakowianie zakończyli na siódmym miejscu, po czym w przeżywającym kryzys finansowy klubie zapowiedziano poważne cięcia wydatków.

Wiślacy rozpoczęli sezon 2012/2013 w osłabionym składzie, ale nie może być to usprawiedliwieniem tak słabej ich postawy na początku rozgrywek. Po sześciu kolejkach "Biała Gwiazda" z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje odległe 11. miejsce w tabeli.

Probierz zanim trafił pod Wawel pracował w Arisie Saloniki, Łódzkim Klubie Sportowym, Jagiellonii Białystok, Widzewie Łódź i Polonii Bytom.

Zobacz wyniki, strzelców bramek, terminarz i tabelę Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL