Reklama

Reklama

Mateusz Zachara wrócił z Chin. Dalej chce grać za granicą

Mateusz Zachara w domu w Częstochowie rehabilituje się po operacji barku, którą przeszedł w lutym. Były już napastnik chińskiego Henan Jianye dalej myśli jednak o występach w zagranicznym klubie. - Wszystko wyjaśni się w letnim okienku transferowym. Opcją numer jeden jest gra za granicą - mówi Paweł Zimonczyk, menedżer piłkarza.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

26-letni Zachara trafił do Chin zimą zeszłego roku. W poprzednim sezonie zagrał w 23 ligowych spotkaniach Henan Jianye, w których zdobył cztery bramki. Po Javierze Patino, Filipińczyku z hiszpańskim paszportem i Brazylijczyku Ivo, był trzecim najlepszym strzelcem zespołu z miasta Zhengzhou. 

Mimo że kontrakt dalej był ważny, to przed świętami wielkanocnymi umowa została rozwiązana.

Reklama

Wszystko z powodu kłopotów zdrowotnych napastnika. W lutym przeszedł on w kraju operację barku. Teraz przechodzi rehabilitację. Do treningów powinien wrócić za kilka tygodni. W tej sytuacji obie strony zdecydowały się na rozejście. 

- Z rozwiązaniem umowy nie było problemów. Udało się porozumieć. Teraz Mateusz przechodzi rehabilitację, a do treningów powinien wrócić w maju. Letnie okienko transferowe jest długie, bo ligi przed Euro kończą rozgrywki szybciej. W tej sytuacji będzie więcej czasu na znalezienie Mateuszowi nowego pracodawcy. Na dziś ciężko gdybać, gdzie będzie grał. Z pewnością jednak, jeśli wydarzy się taka możliwość, to będzie ponownie chciał wyjechać za granicę - tłumaczy Zimonczyk. 

Przed transferem do Chin Zachara grał w Górniku. W barwach zabrzańskiej jedenastki w Ekstraklasie wystąpił w 63 spotkaniach i strzelił 20 goli. 

Michał Zichlarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy