Martin Kobylański podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk
Martin Kobylański w poniedziałek podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Umowa 21-letniego pomocnika obowiązywać będzie przez najbliższe 2,5 roku.

Martin Kobylański do tej pory grał tylko w niemieckich klubach - Hannoverze 96, Energie Cottbus, Unionie Berlin, a w obecnym sezonie w Werderze Brema. Ma na koncie osiem spotkań w Bundeslidze.
Kobylański to młodzieżowy reprezentant Polski, który w drużynie narodowej występował w jej wszystkich rocznikach - od U-15 do U-21.
21-letni piłkarz jest synem byłego reprezentanta Polski Andrzeja Kobylańskiego, który w 1992 roku w Barcelonie wywalczył wicemistrzostwo olimpijskie.
- Transfer do Lechii to dla mnie duże wzywanie w mojej krótkiej jeszcze karierze piłkarskiej. Uważam, że gdański klub to dobry wybór - przyznał Kobylański po podpisaniu kontraktu z Lechią.
Kobylański jest już piątym piłkarzem pozyskanym przez Lechię tej zimy. Trzecim ofensywnym, bo wcześniej klub z Trójmiasta zatrudnił braci Marco i Flavio Paixao. Stawkę uzupełniają bramkarz Vanja Milinković-Savić i obrońca Adam Dźwigała.Piłkarze Lechii wrócą na ligowe boiska 13 lutego. W Gdańsku podejmą Podbeskidzie Bielsko-Biała.
Więcej na ten temat
PKO Ekstraklasa 07.12.2024 | Lechia Gdańsk | 1 - 0 | Śląsk Wrocław | |
PKO Ekstraklasa 01.02.202514:45 | Motor Lublin | - | Lechia Gdańsk |