Reklama

Reklama

Marek Koźmiński chce kupić Pogoń

Były reprezentant Polski Marek Koźmiński spotkał się w środę z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem. Biznesmen jest zainteresowany kupnem drugoligowej już Pogoni Szczecin.

Akcje Pogoni SSA są do kupienia. Ich właścicielem jest Antoni Ptak. Łódzki biznesmen chce sprzedać klub po czterech latach inwestowania w Szczecinie. Oficjalna cena kupna to 10 mln zł, ale podobno spadła wraz z degradacją zespołu do II ligi.

Reklama

"Przyznaję, że chciałbym związać się z Pogonią. Jestem po pierwszych konkretnych rozmowach z władzami Szczecina. Przedstawiłem im bardzo poważną propozycję" - stwierdził Koźmiński, cytowany przez "GW".

Byłego piłkarza oprócz finansowania klubu interesują inwestycje gospodarcze. "Zakładam możliwość zainwestowania w Szczecinie. Dziś nie da się pogodzić piłki na wysokim poziomie bez biznesu. Wszystko musi mieć jednak swoje ręce i nogi. Nasza propozycja zakłada pogodzenie obu spraw. Nie przyjdzie przecież do Szczecina żaden "wujek Sam" z Ameryki, który będzie rozdawał pieniądze. Takie działania są tylko doraźne. Szczegółowych planów jednak nie zdradzę" - powiedział Koźmiński.

Dowiedz się więcej na temat: biznesmen | Szczecina | Marek Koźmiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama