Reklama

Reklama

Lotto Ekstraklasa może przejść kolejną rewolucję

Rewolucja w piłkarskiej Ekstraklasie? Już wkrótce liga może odejść od systemu 37 kolejek w rundzie zasadniczej i finałowej. Za to liczba zespołów może zostać zwiększona do 18. - 34 kolejki to optymalna liczba dla naszego kraju - mówi Maciej Murawski, były piłkarz, a obecnie ekspert nc+.

Trwający sezon Lotto Ekstraklasy może być ostatnim, w którym obowiązuje tak zwany system ESA37.

Obecnie 16 drużyn rywalizuje najpierw w fazie zasadniczej w systemie każdy z każdym, po czym następuje podział na dwie grupy, podział punktów i w siedmiu kolejkach rozstrzygają się losy mistrzostwa i spadku do I ligi.

Wśród zainteresowanych pojawiają się głosy, że liga już wkrótce może zostać powiększona do 18 zespołów, które zagrają ze sobą mecz i rewanż.

- 37 kolejek to było dobre rozwiązanie na jakiś czas, na kilka lat, dopóki polska piłka nie przygotuje się do tego, żeby móc mieć rozgrywki na najwyższym poziomie, 18-zespołowe. Wtedy więcej ośrodków futbolowych ma szansę, żeby obejrzeć u siebie na żywo piłkarzy - mówi Murawski.

Reklama

- Bardzo poprawiła się infrastruktura. Już mamy kilka zespołów w pierwszej lidze z fajnymi stadionami - podkreśla.

- Jeśli chodzi o jakość piłkarską, widzimy, że w ostatnich latach beniaminki dają radę, czy to Bruk-Bet Termalica, czy Zagłębie, które zajęło trzecie miejsce w ostatnich rozgrywkach. W tym sezonie Arka czy Wisła Płock wniosły ciekawą piłkę. To nie są zespoły, które odstają - zaznacza były piłkarz m.in. Legii Warszawa.

- Może większa liczba zespołów spowoduje, że będzie więcej ryzyka, więcej gry "na tak". Myślę, że 34 kolejki to optymalna liczba meczów dla naszego kraju - podsumowuje Murawski.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje