Reklama

Reklama

Lotto Ekstraklasa. Kto zostanie mistrzem Polski?

System ESA37 ma wiele wad, ale niewątpliwie sytuacja do której doszło w tym sezonie działa na jego korzyść i daje argumenty jego zwolennikom. Na kolejkę przed końcem sezonu aż cztery zespoły mają szansę na mistrzostwo Polski. Kto zdobędzie tytuł? Oto możliwe scenariusze.

Lotto Ekstraklasa - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Reklama

Największe szanse na mistrzostwo ma Legia Warszawa. Obrońca tytułu ma dwa punkty więcej niż trójka rywali i zwycięstwo zagwarantuje jej ligowy triumf bez względu na wynik meczu w Białymstoku, gdzie Jagiellonia (lider po 30 kolejkach) zmierzy się z Lechem Poznań.

W najgorszej sytuacji jest Lechia Gdańsk, która, oprócz zwycięstwa w Warszawie (zagra z Legią) musi liczyć na remis w stolicy Podlasia. Jakiekolwiek inne rozstrzygnięcie w Białymstoku odbiera jej szansę na mistrzowski tytuł.

Z całej czwórki Legia jest jedynym klubem, który już zapewnił sobie grę w europejskich pucharach. Nie zmieni tego nawet porażka w niedzielnym starciu.

Możliwe scenariusze ostatniej kolejki:

Legia zostanie mistrzem:

- jeśli wygra

- jeśli zremisuje, ale wtedy musi liczyć na porażkę Jagiellonii z Lechem lub remis

Jagiellonia zostanie mistrzem:

- jeśli wygra, a Legia nie wygra z Lechią

Lech zostanie mistrzem:

- jeśli wygra, a Legia przegra z Lechią

Lechia zostanie mistrzem:

- jeśli wygra, a Jagiellonia zremisuje z Lechem

Początek meczów ostatniej kolejki grupy mistrzowskiej w Lotto Ekstraklasie w niedzielę o godzinie 18. Wcześniej, bo już w piątek o godz. 20:30 rozegrane zostaną ostatnie mecze w grupie spadkowej. O utrzymanie walczą Arka Gdynia i Górnik Łęczna, a do I ligi już spadł Ruch Chorzów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama