Reklama

Reklama

ŁKS trenuje i czeka na decyzję

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie sprawy z licencją na grę w ekstraklasie, piłkarze ŁKS Łódź rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu pojawiło się 20 zawodników.

Wśród nich junior Szymon Salski i piłkarz występujący w Młodej Ekstraklasie - Kamil Bendkowski. Na treningu zabrakło m.in. Tomasza Hajty i Piotra Świerczewskiego.

Jak powiedział PAP trener drużyny Grzegorz Wesołowski, obaj piłkarze "są trochę poobijani po niedzielnym, pożegnalnym meczu Radosława Gilewicza, w którym wystąpili". Dodał, że zawodnicy ci powinni pojawić się już na wtorkowych zajęciach.

Poniedziałkowy trening polegał na bieganiu po parku. Od wtorku - przez kolejne trzy dni - piłkarze mają trenować na obiektach dwa razy dziennie. W przyszły poniedziałek drużyna wyjedzie na obóz do Wisły. Powrót do Łodzi przewidziano na 10 lipca.

Reklama

Jeszcze przed wyjazdem 27 czerwca łodzianie rozegrają pierwszy mecz sparingowy ze Startem Otwock. W trakcie trwania obozu zaplanowano mecz z GKS Tychy. Po powrocie do Łodzi ŁKS ma w planie sparingi z Koroną Kielce, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Jagiellonią Białystok i Piastem Gliwice.

"Trenujemy normalnie, choć zarówno trenerzy jak i zawodnicy podświadomie myślami są przy sprawie licencji dla ŁKS" - powiedział Wesołowski.

ŁKS zajął siódme miejsce na finiszu poprzednich rozgrywek ekstraklasy, ale nie otrzymał licencji na grę w najwyższej klasie w sezonie 2009/2010 i odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL