Reklama

Reklama

Lenczyk: Dzisiaj jestem rzeźnikiem

Kto jest najlepszym trenerem w Polsce? Według tabeli Orange Ekstraklasy jest nim Orest Lenczyk, szkoleniowiec BOT GKS Bełchatów.

Prawie 63-letni szkoleniowiec potwierdził swoją klasę w sobotę, gdy prowadzona przez niego drużyna pokonała Wisłę w Krakowie 4:2. To była pierwsza porażka "Białej Gwiazdy" na Reymonta w lidze od ponad pięciu lat!

Reklama

"Szczęście w życiu to tylko chwila, ale to mogła być właśnie ta. W sobotę mogliśmy strzelić siedem lub osiem bramek, tak dobrze graliśmy" - powiedział Lenczyk, cytowany przez "Dziennik".

"Takie mecze nie zdarzają się często. Dlatego ci, którzy mnie teraz wychwalają pod niebiosa, mogą już po najbliższym meczu z Pogonią wyśmiać i skopać. Pamiętam takie powiedzenie o trenerach po meczu, z których jeden jest rzeźnikiem, a drugi baranem. Dziś jestem tym pierwszym, ale już w sobotę mogą mi kazać podłożyć głowę pod topór" - dodał.

Lenczyk jest nestorem polskich trenerów, ale nie ma zbyt dobrego zdania o swoich następcach. "Zawsze powtarzam, że trenerstwo to sztuka, a sztuka jest tylko dla wybranych. Łatwo jest robić dobre wrażenie na kibicach i mediach, krzyczeć, szaleć przy ławce. Ubrać się w szaliczek i udawać Mourinho, opowiadać o wycieczkach piłkarzy do kopalni i kina" - stwierdził.

Dużo jest w polskiej lidze takich Mourinho? "Nie odpowiem. Chcecie, by do końca mnie znienawidzono? Matka i tak zawsze powtarzała, że gdybym się lepiej uczył, byłbym lekarzem, jak rodzeństwo, a nie trenerem" - dodał Lenczyk.

Dowiedz się więcej na temat: szkoleniowiec | Orest Lenczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje