Reklama

Reklama

Legia: Czy obecny skład wystaczy na nowy sezon?

Za niespełna miesiąc rozpoczyna się sezon ligowy a sytuacja w Legii wcale nie jest "różowa". Odeszli najlepsi zawodnicy (Karwan, Murawski, Czereszewski) wypożyczony został Piekarski.

Z drugiej jednak strony drużynę wzmocnili Citko, Solnica i Mięciel, którzy wrócili z wypożyczenia, choć na tego ostatniego raczej nie ma co liczyć, gdyż cały czas działacze szukają dla niego nowego klubu a i sam zawodnik głośno mówi, że woli grać na zachodzie. (Jeżeli Legia nie znajdzie mu klubu w styczniu zawodnik będzie mógł wzorem Czereszewskiego i Murawskiego na mocy "prawa Bosmana" odejść z klubu za darmo). Do drużyny dołączyli także zawodnicy z rezerw Adam Cieśliński i Mariusz Zganiacz. Szczególnie ten drugi zawodnik budzi nadzieję wśród kibiców stołecznej jedenastki. Jeżeli tylko pozytywną opinię wydadzą lekarze Legii kontrakty podpiszą także Krzysztof Szewczyk ze Śląska Wrocław i Łukasz Załuska ze Stomilu Olsztyn.

Reklama

Legię czeka "ciężki bój" o awans do elitarnej Ligi Mistrzów czy ci zawodnicy będą jednak w stanie go wywalczyć? Niestety więcej w obliczu obecnej formie eliminacji zależy od szczęśliwego losowania niż wzmocnień Legii. Miejmy nadzieję, że testowany na obozie w niemieckim Bad Reichenhall jugosłowiański zawodnik Crvenej Zvezdy Petar Djenić okaże się być tak dobrym zawodnikiem jak jego rodak Aleksandar Vuković, który podpisał kilka dni temu nowy kontrakt z Legią.

Cały czas niepewna jest też sytuacja finansowa Legii mówi się nawet o kilkumilionowych długach. Faktem jest, że działacze mają zaległości finansowe w stosunku do piłkarzy za wywalczenie mistrzostwa i Pucharu Ligi.

Szef Polmotu Andrzej Zarajczyk głośno mówi, że gotów jest odsprzedać akcje, które posiada, ale nie jest przecież instytucją charytatywną więc nic dziwnego, że na tym interesie próbuje zarobić.

Miejmy nadzieję, że obecny skład, który wcale nie jest taki zły udowodni jak to bywało już w przeszłości, że w trudnych chwilach Legia pokaże swój charakter.

Obecny skład Legii wraz z testowanymi zawodnikami

Bramkarze: Artur Boruc, Radostin Stanew, Łukasz Załuska

Obrońcy: Marek Jóźwiak, Tomasz Łapiński, Sebastian Nowak, Siergiej Omieljańczuk, Rafał Siadaczka, Wojciech Szala, Jacek Zieliński,

Pomocnicy: Adam Cieśliński, Marek Citko, Tomasz Kiełbowicz, Jacek Magiera, Adam Majewski, Tomasz Sokołowski, (Krzysztof Szewczyk?), Aleksandar Vuković, Maciej Wojtaś, Radosław Wróblewski, Mariusz Zganiacz, (Petar Djenić ?)

Napastnicy: Cezary Kucharski, Marcin Mięciel, Łukasz Mierzejewski, Dariusz Solnica, Stanko Svitlica, Moussa Yahaya

Dowiedz się więcej na temat: nowe sezony | Łukasz | zawodnicy | Legia Warszawa | Nowy sezon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje