Reklama

Reklama

Lechia trenowała w komplecie

Piłkarze Lechii Gdańsk rozpoczęli we wtorek przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu stawili się wszyscy gracze z pierwszej drużyny, a także zawodnicy ekipy Młodej Ekstraklasy.

W dalszym ciągu nie wiadomo czy Tomasz Kafarski, który prowadził "biało-zielonych" w części wiosennych spotkań, będzie mógł nadal zasiadać na trenerskiej ławce, bowiem nie ma wymaganych w ekstraklasie uprawnień.

Czynione są starania, aby trener gdańszczan uczestniczył w kursie na licencję trenerską UEFA-Pro. Samo uczestnictwo w kursie umożliwi mu prowadzenie ekstraklasowego zespołu.

W kadrze Lechii nie ma na razie nowych zawodników. Na treningu pojawił się natomiast Piotr Gruszka, który przymierzany jest do roli drugiego trenera.

Gdańszczanie do nowego sezonu przygotowywać się będą w Polsce. W środę czekają ich badania wydolnościowe, a na przełomie czerwca i lipca udadzą się na zgrupowanie do Gutowa Małego, gdzie rozegrają sparingi z Widzewem Łódź, Wisłą Płock i Pelikanem Łowicz.

Reklama

Kolejny obóz przygotowawczy zaplanowano na okres od 8 do 18 lipca we Wronkach, gdzie gdańszczanie zagrają z GKS Bełchatów, Wartą Poznań i Lechem Poznań.

Po powrocie do Gdańska "biało-zieloni" już na własnym obiekcie zagrają towarzyski mecz z Bałtykiem Gdynia. Start rozgrywek ekstraklasy planowany jest na przełom lipca i sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL