Reklama

Reklama

Lech Poznań. Co z Jakubem Moderem? "Kolejorz" wciąż oczekuje na decyzję Brighton

Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Jakuba Modera. Piłkarz Lecha Poznań jest wypożyczony z Brighton & Hove Albion do końca sezonu PKO BP Ekstraklasy, ale Anglicy do 15 grudnia, czyli do wtorku, mogą zdecydować o ewentualnym skróceniu wypożyczenia. Według informacji Interii na Bułgarskiej od kilku dni trwa oczekiwanie, bo ostatecznej decyzji wciąż nie ma.

Od podpisania umowy z Brighton & Hove Albion Jakub Moder miał bardzo intensywny okres: pomocnik Lecha Poznań rozegrał kilka świetnych spotkań w PKO BP Ekstraklasie czy Lidze Europy, zadebiutował także w seniorskiej reprezentacji Polski. Jakby wrażeń było mało, zdążył także zanotować spory spadek formy.

W tym roku Moder będzie miał okazję zagrać jeszcze w jednym meczu: z Wisłą Kraków. Czy będzie to pożegnalne spotkanie utalentowanego piłkarza? Okaże się to do 15 grudnia, czyli do wtorku, kiedy zapadnie decyzja czy Brighton zdecyduje się skrócić jego wypożyczenie czy nie. 

Reklama

- Mają takie prawo. Ale my jesteśmy przekonani, że Kuba powinien zostać z nami do lata i rozegrać w Poznaniu pełen sezon. Musi zderzyć się z grą na trzech frontach, bo to będzie ważne doświadczenie - powiedział w październikowej rozmowie z Interią wiceprezes poznańskiego klubu Piotr Rutkowski.

Miesiąc temu poznańska "Gazeta Wyborcza" przekazała, że decyzja już zapadła i Moder zagra w Premier League już w tym sezonie. Trzy źródła związane z Kolejorzem zapewniły nas jednak, że formalnego postanowienia Anglików jeszcze nie ma i poznaniacy wciąż nie otrzymali z Brighton oficjalnej informacji.

Jeśli szefowie Brighton podejmą jednak decyzję, że Polak trafi do nich zimą, do kwoty bazowej będą musieli doliczyć 4,5 mln zł. Wtedy finalna wartość transferu - w przeliczeniu na złotówki - wyniesie aż 50 mln.

Sebastian Staszewski, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL