Reklama

Reklama

Kowalczyk zawodnikiem Kolportera Korony

Maciej Kowalczyk został nowym zawodnikiem Kolportera Korony Kielce. 29-letni napastnik, który ostatnie cztery lata spędził w ukraińskim Arsenale Kijów, podpisał roczny kontrakt z kieleckim klubem, z możliwością przedłużenia go o kolejne dwa lata.

Kowalczyk tym samym został piątym napastnikiem "złocisto-krwistych". W obliczu kontuzji Krzysztofa Gajtkowskiego, która wyeliminowała go na pół roku z gry, o miejsce w składzie będzie rywalizował z Marcinem Klattem, Marcinem Robakiem i Jackiem Kiełbem.

Nowy zawodnik Kolportera Korony jest wychowankiem Parasola Wrocław. Oprócz tego reprezentował barwy Ślęzy Wrocław, Ceramiki Opoczno i Śląska Wrocław. W tym ostatnim klubie zagrał 25 meczów w ekstraklasie.

Na Ukrainie rozegrał 71 spotkań, w których zdobył 12 bramek.

Reklama

- Chciałem po czterech latach życia na wschodzie wrócić do Polski. Zbiegło się to z propozycją, którą złożyła Korona. Na treningach spodobałem się trenerom, a że atmosfera w klubie mi się bardzo podoba, to szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że będę grał w Kielcach - powiedział Kowalczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama