Reklama

Reklama

Koronawirus w piłce. Piłkarze Wisły Kraków przebadani

Po przerwie spowodowanej koronawirusem do regularnego grania powrócą kluby Ekstraklasy. Wiąże się to z kolejnymi testami na obecność wirusa u piłkarzy czy pracowników klubów i póki co, spływają kolejne informacje o negatywnych wynikach.

Rozgrywki Ekstraklasy zostały przerwane 20 marca i pierwotnie miały być zawieszone do 26 kwietnia. Wówczas sytuacja epidemiologiczna nie była jeszcze na tyle dobra, by myśleć o powrocie do gry. 

Ostatecznie na datę wznowienia ligi polskiej wskazano 29 maja, a trzy tygodnie wcześniej kluby wróciły do regularnych zajęć. Rozgrzewką przed startem Ekstraklasy były spotkania Pucharu Polski. 

Ekstraklasa będzie jedną z pierwszych lig w Europie, która zdecydowała się na powrót do grania. Wcześniej grać zaczęli piłkarze Bundesligi, a zawody zostały zakończone we Francji czy Belgii. 

Z tego powodu mecze Ekstraklasy będą emitowane w kilkunastu państwach, w tym w Portugalii, Anglii, Austrii czy nawet dotrą do odbiorców w Izraelu. 

Reklama

Ekstraklasa - wyniki, transfery, terminarz

Aby powrót do gry był bezpieczny kluby muszą monitorować stan zdrowia swoich piłkarzy, np. poprzez wykonywanie testów na obecność koronawirusa. Przed najbliższą kolejką o braku pozytywnych przypadków poinformowała rzecznik prasowa Wisły Kraków - Karolina Biedrzycka. 

Wcześniej podobne komunikaty popłynęły ze strony działaczy Lecha Poznań, Legii Warszawa, Cracovii czy Śląska Wrocław. Zarażenie wirusem nie jest oczywiście jedynym zagrożeniem, które może spotkać piłkarzy. 

Na pewno odczuwalny będzie dla nich brak kibiców, o czym alarmują psycholodzy sportu (Więcej o tym przeczytasz TUTAJ!). Angielskie media odnosząc się do przykładu Bundesligi wskazują, że z czasem wzrasta również liczba kontuzji w każdej następnej kolejce po przerwie. 

Ekstraklasa wróci do gry już jutro i pierwszymi meczami po przerwie będą starcia Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa oraz Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. 

Zobacz więcej o meczu Pogoni z Zagłębiem

PA


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje