Reklama

Reklama

Komu się uda? Rusza liga!

W piątek rozgrywki wznawia polska Orange Ekstraklasa. Kluby po długiej przerwie zimowej mają coś do udowodnienia.

Mamy w Orange Ekstraklasie zespoły heroicznie walczące o mistrzowski splendor, mamy takie, które walczą o uniknięcie degradacji, ale są też ligowi średniacy. Jednak wszystkie mają przekonać polskiego kibica o tym, że potrafią grać uczciwie, bez pozaboiskowych układów... Komu uda się osiągnąć zamierzone cele? Odpowiedzi udzielić trudno, bo zapowiada się pełna emocji runda. Piłkarzy powitają usychający z tęsknoty z nimi futbolowi fani. Z całą pewnością zobaczymy piękne bramki, a także akcje i sztuczki techniczne naszych ligowych ulubieńców.

Reklama

Na początek będziemy mieli okazję zobaczyć w akcji piłkarzy Cracovii, którzy pod Wawelem planują wziąć odwet na stołecznej Legii za porażkę poniesioną w rundzie jesiennej. Warszawscy zawodnicy wygrali wówczas z "Pasami" 3:1 po bramkach brazylijskiego tria: Eltona, Hugo i Rogera. Honorowe trafienie dla Cracovii zaliczył Piotr Giza.

Legioniści będą walczyć o komplet punktów, aby zachować (bądź zniwelować) dystans do prowadzącego w tabeli BOT GKS Bełchatów, który na własnym stadionie zmierzy się Górnikiem Łęczna.

Ciekawie zapowiada się również spotkanie w Zabrzu, gdzie tamtejszy Górnik podejmować będzie, kierowaną przez nowego (starego) trenera Wisłę Kraków. Czy pod wodzą Adama Nawałki "Biała Gwiazda" sięgnie po komplet punktów przy Roosevelta?

Na emocje możemy również liczyć w Grodzisku Wielkopolskim ,gdzie Groclin zmierzy się z łódzkim Widzewem.

W ramach zbliżającej się nieuchronnie 16. kolejki Orange Ekstraklasy chcemy przypomnieć Wam, jak padały najładniejsze bramki jesieni. Prezentujemy również najładniejsze, naszym zdaniem, zagrania z poprzedniej rundy.

Dowiedz się więcej na temat: Orange | liga | uda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje