Jagiellonia Białystok. Miesiąc przerwy Ivana Runje

Chorwacki obrońca Jagiellonii Białystok, Ivan Runje będzie pauzował minimum trzy tygodnie. Przerwa jest efektem kontuzji, którą doznał w meczu 3 kolejki Lotto Ekstraklasy przeciw Lechowi Poznań.

Lotto Ekstraklasa - sprawdź wyniki, terminarz oraz tabelę!

Chorwat doznał kontuzji w pierwszej połowie piątkowego spotkania, po starciu z jednym z poznaniaków. Mimo iż, próbował dotrwać do końcowego gwizdka, ostatecznie został zmieniony przez Marka Wasiluka tuż przed przerwą.

Jak informuje oficjalna strona białostockiej drużyny, były gracz Omonii Nikozja doznał poważnego skręcenia stawu skokowego i najbardziej optymistyczny wariant jego rehabilitacji mówi o trzech tygodniach przerwy, które mogą się wydłużyć nawet do pięciu!

To oznacza, że Runje opuści nie tylko ligowe spotkania z Arką Gdynia i Wisłą Płock (a być może także z Lechią Gdańsk i Górnikiem Łęczna), ale również najciekawiej zapowiadające się spotkanie 1/16 Pucharu Polski, w którym rywalem "Jagi" będzie Cracovia.

Ivan Runje po transferze z Cypru, od razu wskoczył do podstawowej 11 Michała Probierza i rozegrał pełne 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Legią Warszawa i wygranym 4:1 z Ruchem Chorzów.