Reklama

Reklama

Hubert Siejewicz skreślony z listy sędziów

PZPN rozwiązał kontrakt zawodowy z Hubertem Siejewiczem. Znany piłkarski arbiter, który jest podejrzany o udział w zakładach bukmacherskich, został także skreślony z listy sędziów ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi.

Wniosek o rozwiązanie kontraktu z Siejewiczem (prowadził również mecze na arenie międzynarodowej) został skierowany do prezesa Zbigniewa Bońka już w piątek przez przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN Zbigniewa Przesmyckiego.

Decyzja była spowodowana złamaniem paragrafu 3, podpunkt 13 kontraktu z sędzią zawodowym piłki nożnej, który zakazuje arbitrom udziału w zakładach bukmacherskich i grach hazardowych. W poniedziałek po południu Boniek rozwiązał kontrakt z Siejewiczem.

"Nie mogliśmy podjąć innej decyzji. Arbiter z Białegostoku zadzwonił do mnie, przeprosił, ale sprawa była jasna i jego wina jest niezaprzeczalna" - powiedział prezes PZPN, cytowany na oficjalnej stronie związku.

Wkrótce potem decyzje dyscyplinarne podjęło również Kolegium Sędziów.

- Hubert Siejewicz nie będzie prowadził meczów szczebla centralnego, czyli ekstraklasy, pierwszej oraz drugiej ligi. Został skreślony z listy sędziów tych klas i przekazany do dyspozycji Podlaskiego ZPN. Oczywiście nie może także brać udziału w meczach na arenie międzynarodowej. UEFA już zaakceptowała nasz wniosek - powiedział Przesmycki.

Jak dodał, nie jest istotne, jakie mecze obstawiał sędzia Siejewicz. - W kontrakcie jest zapis, że nie można tego robić - dodał szef polskich arbitrów.

W czwartek wieczorem serwis internetowy weszlo.com opublikował nagranie, na którym widać, jak Siejewicz zawiera zakład w punkcie bukmacherskim.

38-letni sędzia był jednym z siedmiu zawodowych arbitrów, którzy prowadzili mecze polskiej ekstraklasy w sezonie 2012/13. W 2007 roku PZPN zatwierdził go jako sędziego międzynarodowego.

Dowiedz się więcej na temat: Ekstraklasa | I liga | PZPN | Zbigniew Boniek | Hubert Siejewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama