Reklama

Reklama

Groclin z Olympiakosem

Piłkarze Groclinu Dyskobolii Grodzisk w sobotę rano wyjechali na dwutygodniowe zgrupowanie do austriackiego Seefeld, w którym podczas Euro 2008 przebywała reprezentacja Czech.

Grodziszczanie od ponad tygodnia przygotowują się do nowego sezonu, choć sami za bardzo nie wiedzą jaka jest ich przyszłość i gdzie ostatecznie rozgrywać będą swe mecze. Po nieudanej próbie połączenia się ze Śląskiem Wrocław, właściciel grodziskiego klubu Zbigniew Drzymała zwrócił się z propozycją do władz Szczecina i Pogoni. Fuzja ze szczecińskim klubem nie jest jednak przesądzona.

Pomimo zawirowań, trzeci zespół ostatniego ligowego sezonu ciężko pracuje. "Przygotowania przebiegają zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, bez względu na to czy fuzja dojdzie do skutku czy nie. Do Seefeld pojechało 25 zawodników, kilku nowych ma przyjechać do nas na testy" - poinformował Tadeusz Fajfer, dyrektor sportowy Groclinu.

Reklama

Do grodziskiej drużyny w Seefeld ma dołączyć Piotr Świerczewski, który już przebywa w Austrii, gdzie pełnił rolę komentatora spotkań mistrzostw Europy. Były reprezentant kraju wyraził chęć przedłużenia kontraktu z Groclinem na kolejny sezon.

Podczas zgrupowania w Austrii podopieczni Jacka Zielińskiego rozegrają pięć meczów kontrolnych: z mistrzem Rumunii CFR Cluj, Unireą Urziceni (Rumunia), Olympiakosem Pireus, Dynamem Kijów oraz z jednym z zespołów trzeciej ligi austriackiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL