Górnik Zabrze rozgromił Cracovię

Górnik Zabrze rozgromił przed własną publicznością Cracovię 5:1 w pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki piłkarskiej Orange Ekstraklasy.

Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Artur Prokop (wspaniałe uderzenia z dystansu) oraz Tomasz Moskal. Do siatki gości trafił również Dariusz Stachowiak (efektowny wolej). Honorowego gola dla "Pasów" strzelił Paweł Szwajdych.

Podopieczni Stefana Białasa kończyli ten mecz w "9". Już w 22. minucie sędzia wyrzucił z boiska Michała Karwana, a w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył także Piotr Bania.

Górnik Zabrze nadal pozostaje więc twierdzą nie do zdobycia dla piłkarzy Cracovii. Oba zespoły spotkały się ze sobą w ekstraklasie 21 razy i "Pasom" ani razu nie udało się wygrać!

W drugim niedzielnym spotkaniu Lech Poznań zremisował u siebie z BOT GKS Bełchatów 1:1 (1:1). "Kolejorz" objął prowadzenie w 33. minucie, kiedy to na raty bramkarza rywali pokonał Piotr Reiss. Goście wyrównali już niespełna dwie minuty później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Kotorowskiego zaskoczył celnym strzałem głową Dariusz Pietrasiak. Mimo straty punktów podopieczni Oresta Lenczyka zachowali pozycję lidera tabeli.