Reklama

Reklama

Gala Ekstraklasy. Ivi Lopez z tytułem Piłkarza Sezonu

Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa został wybrany Piłkarzem Sezonu 2021/22. Laureata wskazali piłkarze i trenerzy PKO Ekstraklasy. Hiszpan odebrał również statuetki dla Pomocnika Sezonu oraz za tytuł króla strzelców.

Zgodnie z utartym już zwyczajem w pierwszy poniedziałek po ostatnim weekendzie ligowego sezonu odbyła się uroczysta Gala Ekstraklasy, podczas której wręczono nagrody najlepszym uczestnikom zmagań o tytuł piłkarskiego mistrza Polski

Piłkarz Sezonu to jedyna kategoria - jednocześnie najbardziej prestiżowa - w której zwycięzcę wyłaniają piłkarze i trenerzy PKO Ekstraklasy. W tajnym głosowaniu największa liczbę wskazań otrzymał Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa

Reklama

Nagrodę wręczył laureatowi prezes PZPN Cezary Kulesza.

- Walka o tytuł mistrzowski to rzecz nie do opisania - powiedział 27-letni Hiszpan, który wraz z zespołem świętował ostatecznie tytuł wicemistrzowski i triumf w Pucharze Polski. - Chciałbym tę nagrodę zadedykować drużynie. Także klubowi, który postawił na mnie w momencie, w którym byłem niemalże martwy. Dedykuję wyróżnienie również mojej narzeczonej, która zawsze przy mnie trwa. 

Prowadzący galę zapytali hiszpańskiego bohatera, czy na polskich boiskach oglądać go będziemy również w przyszłym sezonie.

- Bardzo bym chciał. Głową cały czas jestem w Rakowie. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i w przyszłym sezonie nadal będziemy wspólnie walczyć o najwyższe cele - odpowiedział najskuteczniejszy strzelec PKO Ekstraklasy.   

Wśród nominowanych do tytułu Piłkarza Sezonu znaleźli się również: Joao Amaral Mikael Ishak (obaj Lech Poznań), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) oraz Josue (Legia Warszawa). 

W zakończonym sezonie Ivi Lopez rozegrał dla Rakowa w sumie 45 spotkań, zdobył 22 bramki i zaliczył 13 asyst.

Nagrody PKO Ekstraklasy za sezon 2021/22:

Młodzieżowiec sezonu - Jakub Kamiński (Lech Poznań)

Bramkarz sezonu - Vladan Kovaczević (Raków Częstochowa)

Turbokozak sezonu - Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk)

Obrońca sezonu - Batosz Salamon (Lech Poznań)

Pomocnik sezonu - Ivi Lopez (Raków Częstochowa)

Numer sezonu - Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)

Napastnik sezonu - Mikael Ishak (Lech Poznań)

Bramka sezonu - Fabian Piasecki (Śląsk Wrocław)

Trener sezonu - Maciej Skorża (Lech Poznań)

Piłkarz sezonu - Ivi Lopez (Raków Częstochowa)

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama