Reklama

Reklama

Engel: Trzeba nastawić się na ciężką walkę

- Powoli się odbudowujemy. Nie jest łatwo podnieść się po takiej porażce. Wszystkim nam jest szalenie przykro, wstyd nam jest spojrzeć kibicom w oczy - powiedział trener Wisły Kraków Jerzy Engel na oficjalnej stronie internetowej klubu. W niedzielę krakowianie będą mieli okazję do rehabilitacji po bolesnej porażce z Vitorią Guimares. Na Konwiktorskiej mistrz Polski zmierzy się z Polonia Warszawa w ramach 7. kolejki Orange Ekstraklasy.

- Mamy wszystkie skróty meczów Polonii, mamy stałe fragmenty gry, składy. Nic dla nas nie może być zaskoczeniem - dodał szkoleniowiec "Białej Gwiazdy".

- Polonia dużo zmieniła się od poprzedniego sezonu, są nowi zawodnicy. Ten zespół jest wybiegany i trzeba nastawić się na ciężką walkę. Wisła zawsze tam miała ciężkie boje - ocenił Engel.

Do zespołu wraca Radosław Sobolewski. - Sobolewski na polskiej arenie jest najlepszym zawodnikiem. Mieliśmy przykład w Grecji, co znaczy lider. W trudnym momencie, gdy przegrywaliśmy 0:2, to właśnie Sobolewski wziął na siebie ciężar gry, zdobył bramkę i to on postawił na nogi cały zespół. To jest właśnie rola liderów - podkreślił opiekun wiślaków.

Reklama

- Są też jednak problemy, przede wszystkim z obsadzeniem prawej pomocy. Wygląda na to, że nie będzie jednak wielkiego problemu. Cieszy, że każdy chce grać, jest gotowy wystąpić na tej pozycji. Nawet Paweł Brożek powiedział, że może zagrać na tej pozycji. Przymierzam się do tego, jaki wariant będzie najlepszy i komu to najlepiej pasuje. Nie ma nic gorszego, jak uszczęśliwić zawodnika na siłę - komuś pozycja nie pasuje, a ma na niej grać - zakończył Engel.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL